KLUB REPATRIANTA

STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKA"


19.12.2020 „Wigilia – tradycje a kuchnia”
- spotkanie online w Klubie Repatrianta "Wspólnoty Polskiej"

W ramach Klubu Repatrianta odbyło się spotkanie pt. „Wigilia – tradycje a kuchnia”, czyli jak wyglądała wieczerza wigilijna, czy jak zrobić pierogi z kapustą, oby palce lizać.

18 grudnia br. odbyło się kolejne wirtualne spotkanie dla Repatriantów pt. „Wigilia –tradycja a kuchnia”. Gościem specjalnym był ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski, który przybliżył zebranym tradycję obchodów świąt wigilijnych, Bożego Narodzenia w kościele katolickim.

Smak kompotu z suszu, zapach mandarynek, wystrojona choinka – towarzyszyły każdemu nie zważając na kraj urodzenia. Wiele radości wzbudziły wspomnienia z lat dzieciństwa, o których chętnie opowiadali uczestnicy spotkania.

Wspólnie również zaśpiewano jedną z najstarszych kolęd w Polsce, podzielono się doświadczeniami kulinarnymi. Dyrektor Domu Polonii w Pułtusku Michał Kisiel skierował życzenia świąteczne i zdradził tajemnice przepisu pierogów z kapustą, z których słynie kuchnia Zamku w Pułtusku.
RELACJA ZE SZKOLENIA W POLONIJNEJ AGENCJI INFORMACYJNEJ


ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE


19.12.2020 „Wigilia – tradycje a kuchnia”
- spotkanie online w Klubie Repatrianta "Wspólnoty Polskiej"

Klub Repatrianta Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" zaprasza na wirtualne spotkanie „Wigilia – tradycje a kuchnia”, czyli jak wyglądała wieczerza wigilijna, jak zrobić pierogi z kapustą, oby palce lizać.

Termin spotkania

19 grudnia godz. 10.00

Czas spotkania 1 godz. Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM. Link z hasłem, instrukcja obsługi programu ZOOM będą wysłane w przeddzień spotkania.

ZAPISY NA SPOTKANIE

Zapisy mailowo na adres klubrepatrianta@swp.org.pl wpisując dzień spotkania oraz imię, nazwisko, kraj zamieszkania

ZAPRASZAMY!
WITRYNA INTERNETOWA KLUBU REPATRIANTA


Klub Repatrianta Stowarzyszenia "Wspólnota polska" to miejsce, gdzie Repatrianci mogą spotykać się we własnym gronie, brać udział w życiu kulturalnym, zasięgnąć porad specjalistów: prawnika, psychologa, doradcy zawodowego. Zapraszamy również na lekcje języka polskiego, poznanie historii i kultury polskiej.

Koordynator Klubu Repatriantów

Tatiana Čepukoit

Kontakt

Uprzejmie informujemy, że w związku z aktualnie obowiązującymi przepisami związanymi ze stanem epidemii na terenie Polski, prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się na konsultacje z prawnikiem, doradcą zawodowym, psychologiem z dopiskiem „rejestracja na konsultację …. (proszę o podanie do kogo)” oraz „rejestracja na lekcje jęz. polskiego”

mailowo: klubrepatrianta@swp.org.pl

telefonicznie: +48 660 416 792 (w godz. 9.00-17.00 pn-pt)
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy
Polonii i Polakom za granicą.

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów
i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów