ŚWIAT POLONII

PREZENTOWANE INFORMACJE POCHODZĄ OD OSÓB PRYWATNYCH, MEDIÓW I ORGANIZACJI POLONIJNYCH. REDAKCJA "ŚWIATA POLONII" STOWARZYSZENIA NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ICH PRAWDZIWOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŹRÓŁO WIEDZY O ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW.


2018-03-13 Dzień Kobiet Towarzystwa Polsko-Kanadyjskiego Kanada     Polonia Edmonton News

Tradycyjnie podczas miesięcznego zebrania Towarzystwa Polsko-Kanadyjskiego, które odbyło się 11 marca br. świętowano Dzień Kobiet. Po komentarzu aktualnym wszyscy obecni panowie odśpiewali paniom tradycyjne “Sto lat”, a następnie wręczyli kwiaty wszystkim obecnym na zebraniu paniom z życzeniami wszelkiej pomyślności.

SWP

Uroczystość uświetniła obecność znakomitych artystów: Zuzany Simurdovej i Mikołaja Warszyńskiego, którzy po koncercie dedykowanym Paniom zaprosili wszystkich na koncert prezentowany przez „Czechoslovak Society of Arts and Sciences of Alberta” we współpracy z „Mazurka Music and Art Society” i jest częścią serii koncertów z okazji 100-lecia (1918-2018) Niepodległości Polski, Czech, Słowacji i Wegier. Koncert odbędzie się w sobotę 17 marca o godz. 19: 30(7:30 pm) w sali koncertowej “Muttart Hall of Alberta College”, adres: 10050 MacDonald Dr. W trakcie Zebrania zgodnie ze Statutem TPK w poczet organizacji przyjęto nowych członków. Nowi członkowie są zawsze mile widziani.


Zygmunt Cynar
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE ZAMIESZCZONE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ BEZ INGERENCJI REDAKCJI


facebook