ŚWIAT POLONII

PREZENTOWANE INFORMACJE POCHODZĄ OD OSÓB PRYWATNYCH, MEDIÓW I ORGANIZACJI POLONIJNYCH. REDAKCJA "ŚWIATA POLONII" STOWARZYSZENIA NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ICH PRAWDZIWOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŹRÓŁO WIEDZY O ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW.


2018-03-13 gotowy plan pracy w Sibicy Czechy     Zwrot

CZESKI CIESZYN-SIBICA / W piątkowe popołudnie 9 marca na zebraniu sprawozdawczym spotkali się członkowie Miejscowego Koła Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego Sibica. Działacze podsumowali miniony rok, w którym zarówno odbyły się wszystkie tradycyjne już dla Koła imprezy, jak i wprowadzono sporo nowości, z zainicjowaniem dopisania słowa „polski” pomiędzy „Dom” a „PZKO” na czele. Zakończono też oficjalną część projektu współpracy transgranicznej z MK PZKO w Lesznej Dolnej oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jasienicy.

SWP


Omówiono plan pracy na ten rok. Bal karnawałowy już się odbył (balowano 13 lutego). Natomiast 24 marca sibickie Koło wystawi drużynę do turnieju w kręgle. Zwiedzanie Browaru Zamkowego w Cieszynie zaplanowano na 28 kwietnia, zaś 11 i 12 maja członkowie Koła zakaszą rękawy podczas brygady w domu PZKO, by już 18 maja bawić się na tradycyjnej jajecznicy. Po letniej przerwie na początek września zaplanowano tradycyjny Kobzol Szoł, natomiast 13 października odbędzie się nowa impreza – Święto jabłka. W grudniu zaś wspólnie z członkami innych Kół sibiczanie będą zdobić świąteczne pierniczki.

SWP


Zebranie uświetnił popis wokalny dzieci z miejscowej podstawówki na początku, zwieńczył zaś wspólny śpiew polskich piosenek przy gitarowym akompaniamencie Stanisława Kołka. W ramach części artystycznej była też wystawka turystycznych drewnianych kalendarzyków z wieżami widokowymi i zamkami ze zbiorów Władysława Szczyrby. Ten długoletni gospodarz i działacz MK uhonorowany został Złotą Odznaką Zasłużony dla PZKO wraz z wpisem do Złotej Księgi PZKO. Przyjęto też nowych członków. Szeregi liczącego obecnie 130 osób sibickiego Miejscowego Koła PZKO zasilili Gabriel Bonek, Roman Czudek, Filip Dorda, i Fabian Byrtus.


(indi)
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE ZAMIESZCZONE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ BEZ INGERENCJI REDAKCJI


facebook