ŚWIAT POLONII

PREZENTOWANE INFORMACJE POCHODZĄ OD OSÓB PRYWATNYCH, MEDIÓW I ORGANIZACJI POLONIJNYCH. REDAKCJA "ŚWIATA POLONII" STOWARZYSZENIA NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ICH PRAWDZIWOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŹRÓŁO WIEDZY O ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW.


2018-03-12 INKA 1946 - JA JEDNA ZGINĘ Hiszpania     http://www.polonia.es

W dniu 03 marca 2018 roku Circiulo Amigos del Arte - Krąg Miłosników Sztuki, po raz kolejny zorganizował spotkanie dedykowane Żołnierzom Wyklętym - Niezłomnym . Tym razem w gościnnych progach Antiguo Hospital de Santa Maria La Rica w Alcalá de Henares.

W czasie uroczystości odbyła się projekcja spektaklu "Sceny Faktu" Teatru Telewizji z 2006 w reżyserii Wojciecha Tomczyka, opowiadającego o mordzie sądowym na sanitariuszce Danucie Siedzikównie z 5 Brygady Wileńskiej AK. Bohaterka była sanitariuszką AK. Została skazana na karę śmierci za przyłączenie się do oddziału majora Szendzielarza ps. Łupaszko podporządkowanego legalnym władzom Rzeczpospolitej na uchodźtwie. Sędziowie oparli się na fałszywych zeznaniach milicjantów, zresztą nie do końca ją obciążających. Trzeba przytoczyć w tym miejscu znamienne słowa Inki: "Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba".

W spotkaniu wzięła udział Pani Ambasador Marzena Adamczyk, Dyrektor Instytutu Polskiego w Madrycie Pan Łukasz Grützmacher i Ekspert do Spraw Komunikacji i Relacji Instytucjonalnych Pan Ernest Kowalczyk, oraz inni zaproszeni goście.

W tym miejscu chcemy podziękować Konsulatowi rzeczpospolitej Polskiej za honorowy patronat.

Instytutowi Polskiemu w Madrycie.

Wszystkim obecnym za przybycie.


KRĄG MIŁOŚNIKÓW SZTUKI - CIRCULO AMIGOS de ARTE

MATERIAŁY MULTIMEDIALNE ZAMIESZCZONE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ BEZ INGERENCJI REDAKCJI


facebook