ŚWIAT POLONII

PREZENTOWANE INFORMACJE POCHODZĄ OD OSÓB PRYWATNYCH, MEDIÓW I ORGANIZACJI POLONIJNYCH. REDAKCJA "ŚWIATA POLONII" STOWARZYSZENIA NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ICH PRAWDZIWOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŹRÓŁO WIEDZY O ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW.


2018-02-22 Śladami Gombrowicza w Vence. Francja     Szkoła Polska w Nicei/Ambasada RP w Paryżu

Reprezentacja Szkoły Polskiej w Nicei wraz z Panią Konsul generalną RP Joanną Kozinska-Frybes oraz Panem Konsulem honorowym RP w Nicei uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu jakim było otwarcie Muzeum Witolda Gombrowicza w Vence.


Muzeum Witolda Gombrowicza w odrestaurowanej Villi Alexandrine, gdzie pisarz spędził ostatnie lata swojego życia, zostało uroczyście otwarte 23 września w obecności Rity Gombrowicz, ministra Jarosława Sellina, sekretarza stanu w MKiDN, i Ambasadora RP we Francji Tomasza Młynarskiego.

SWP

Dziś podążyliśmy ścieżkami twórcy. Odkryliśmy dzięki Pani Anna Lappo-Malosse jego tajemnice … Przybliżyliśmy sobie jego ostatnie lata życia. Odwiedziliśmy jego grób i złożyliśmy mu należny hold. Dziękujemy za niezwykle ciepłe przyjęcie nas przez całą ekipę Office du tourisme de Vence!!!

SWP

Witold i Rita Gombrowiczowie wynajmowali mieszkanie na drugim piętrze Villi Alexandrine od października 1964 roku. To tutaj Gombrowicz ukończył powieść "Kosmos", tutaj też rozpoczął prace nad "Operetką" i kontynuował trzeci tom dziennika Paryż-Berlin. Witold Gombrowicz zmarł 25 lipca 1969 roku i został pochowany na miejskim cmentarzu w Vence, przy avenue Colonel Meyère.


Szkoła Polska w Nicei/Ambasada RP w Paryżu
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE ZAMIESZCZONE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ BEZ INGERENCJI REDAKCJI


facebook