ŚWIAT POLONII

PREZENTOWANE INFORMACJE POCHODZĄ OD OSÓB PRYWATNYCH, MEDIÓW I ORGANIZACJI POLONIJNYCH. REDAKCJA "ŚWIATA POLONII" STOWARZYSZENIA NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ICH PRAWDZIWOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŹRÓŁO WIEDZY O ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW.


2018-02-13 Tłusty czwartek w "Polskiej Rodzinie" Armenia     Polska Rodzina

Zgodnie z kalendarzem chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem, znany także jako zapusty, rozpoczyna ostatni tydzień karnawału.
Jak głosi tradycja, w tym dniu dozwolone jest objadanie się, stąd jego bardziej popularna nazwa Tłusty Czwartek. Święto to głęboko zakorzenione jest w naszej kulturze, dlatego też członkowie ,, Polskiej Rodziny ‘’ licznie zgromadzili się aby objadać się do woli.
Uczestnicy poznali krótką tradycję tego święta według powiedzenia : ,, Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków nasmażyła ” według dawnych przesądów mówiono, że „ Jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w życiu nie będzie mu się wiodło ”.
Pani Vardui Harutyunyan przeprowadziła prezentację multimedialną na temat tradycji przekształcania się obyczajów zapustowych od średniowiecza do dnia dzisiejszego. Najciekawszą częścią programu były warsztaty kulinarne, podczas których w powietrzu fruwała mąka, która osypywała fartuchy przygotowujących ciasto na pączki i faworki. W między czasie zdążyliśmy też przygotować smaczny deser z dżemem truskawkowym oraz białośnieżne bezy. Wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekali na rezultat swoich starań, zaś oczekiwanie urozmaicała utalentowana Nana swoim występem muzycznym na gitarze. Zainspirowani goście kontynuowali dyskusje przy zastawionym pączkami i faworkami stole.


Polska Rodzina
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE ZAMIESZCZONE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ BEZ INGERENCJI REDAKCJI


facebook