ŚWIAT POLONII

PREZENTOWANE INFORMACJE POCHODZĄ OD OSÓB PRYWATNYCH, MEDIÓW I ORGANIZACJI POLONIJNYCH. REDAKCJA "ŚWIATA POLONII" STOWARZYSZENIA NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ICH PRAWDZIWOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŹRÓŁO WIEDZY O ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW.


2018-02-13 sub zero - zlot harcerzy w szkocji Wielka Brytania     Harcerstwo w Szkocji, Polish Scouting in Scotland

Od Wtorku po Szkocji buszują odwiedzający nas gościnnie Harcerze z Górnegośląska 1 Beskidzka Drużyna Harcerzy im. Aleksego Dawidowskiego. Razem z harcerzami z Wrocławia, oraz Drużyną HPS weźmiemy udział w zlocie Scoutów, gdzie będzie nas łącznie tylko 3 000 osób, zakwaterowanych w namiotach,przy temp. minus pięć i śniegu. To się nazywa zimowisko!

Harcerze z Górnegośląska wylądowali w Glasgow, HPS za 65 funtów od osoby zapewniło transport z Glasgow-Aberdeen, Aberdeen-Glasgow, wyżywienie, zakwaterowanie w chatce założonej osobiście przez Baden-Powella, zwiedzenia północnej-szkocji, wyżywienie, Old Aberdeen i masy atrakcji (dzieki uprzejmości kierowcy, Michałowi Wrzesińskiemu, ekipa śmiga przez Szkocję wzdłuż-wszerz i poprzek, aż się kurzy)

Ziemia w Glasgow już drży, pierwszy rzut 16 osób desantuje się tam za około 2 godziny, kolejne 18 osób dojedzie wieczorem - przepraszamy za utrudnienia, na jeden raz nie weszliśmy do busa, było trochę miejsca na dachu, ale ten szkocki wiatr....


Harcerstwo w Szkocji, Polish Scouting in ScotlandMATERIAŁY MULTIMEDIALNE ZAMIESZCZONE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ BEZ INGERENCJI REDAKCJI


facebook