ŚWIAT POLONII

PREZENTOWANE INFORMACJE POCHODZĄ OD OSÓB PRYWATNYCH, MEDIÓW I ORGANIZACJI POLONIJNYCH. REDAKCJA "ŚWIATA POLONII" STOWARZYSZENIA NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ICH PRAWDZIWOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŹRÓŁO WIEDZY O ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW.


2018-02-13 Polska na 13. Międzynarodowym Festiwalu MIFA 2018 Japonia     Ambasada RP w Tokio ポーランド大使館

Ambasada RP w Tokio po raz kolejny już wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu MIFA 2018, organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaźni Międzynarodowej Meguro (Meguro International Friendship Association/MIFA), który miał miejsce 11 lutego w Meguro Persimmon Hall w Tokio. Inauguracji wydarzenia dokonała przewodnicząca Stowarzyszenia UNESCO Meguro – Reiko Kato oraz burmistrz Meguro – Eiji Aoki.

Podczas imprezy, ambasady z siedzibą w tokijskiej dzielnicy Meguro prezentowały kulturę, sztukę kulinarną, wyroby rękodzielnicze oraz uroki turystyczne swoich krajów. Na stoisku polskim można było obejrzeć fragment wystawy o polskich zabytkach UNESCO oraz porcelanę z Bolesławca, a także skosztować znakomitych pączków.

Organizatorzy festiwalu przygotowali również warsztaty kaligrafii, ikebany i zakładania kimona oraz liczne zabawy dla dzieci.


Ambasada RP w Tokio ポーランド大使館
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE ZAMIESZCZONE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ BEZ INGERENCJI REDAKCJI


facebook