ŚWIAT POLONII

PREZENTOWANE INFORMACJE POCHODZĄ OD OSÓB PRYWATNYCH, MEDIÓW I ORGANIZACJI POLONIJNYCH. REDAKCJA "ŚWIATA POLONII" STOWARZYSZENIA NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ICH PRAWDZIWOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŹRÓŁO WIEDZY O ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW.


2018-02-13 Dzieciństwo w pasiakach Włochy     http://videopyja.com

Dla uczczenia Pamięci Ofiar Holokaustu Stowarzyszenie polsko-włoskie „Orzeł Biały” z Capaccio Pastum , w dniach 7/8/9 lutego zainicjowało cykl spotkań z byłymi więźniami nazistowskiego,niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Na zaproszenie do Włoch przybyli z Polski byli więźniowie ,wówczas dzieci: Pan Bogdan Bartnikowski i Pani Janina Rekłajtis .

Inicjatywa powstała we współpracy z WK przy Ambasadzie Polskiej w Rzymie,ze stoawrzyszeniem polsko-sardynskim „Aquila Bianca” ,z Muzeum Pamięci i Pokoju „G. Palatucci „ z Campagni i Banku BCC z Capaccio Paestum.Została objęta patronatem honorowym ze strony miast Capaccio Paestum i Campagni.

Spotkanie w Muzeum Pamięci i Pokoju G. Palatucci ,odbyło się dnia 8 lutego z udziałem przedstawicieli władz miejskich, z burmistrzem Campagni Roberto Monaco na czele. Swoją obecnością zaszczyciła nas szef Wydziału Konsularnego przy Ambasadzie RP w Rzymie Pani konsul Ewa Mamaj.
Jednakże największą grupę słuchaczy stanowiła młodzież szkolna ,która z wielką uwagą i wzruszeniem wsłuchiwała się w opowiadania byłych więźniów. To do nich skierowane były te tak bolesne wspomnienia ,ku przestrodze i z przesłaniem aby szanować siebie i innych bez względu na pochodzenie,płeć ,przekonania,wiarę i rasę.


http://videopyja.com

MATERIAŁY MULTIMEDIALNE ZAMIESZCZONE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ BEZ INGERENCJI REDAKCJI


facebook