ŚWIAT POLONII

PREZENTOWANE INFORMACJE POCHODZĄ OD OSÓB PRYWATNYCH, MEDIÓW I ORGANIZACJI POLONIJNYCH. REDAKCJA "ŚWIATA POLONII" STOWARZYSZENIA NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ICH PRAWDZIWOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŹRÓŁO WIEDZY O ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW.


2018-04-17 Pokaz filmu „Azyl” w Biszkeku Kirgistan     Посольство Республики Польша в Астане / Ambasada RP w Astanie

W ramach organizacji „Tygodnia Polskiego” w Kirgizji Ambasada RP zorganizowała dn. 9 kwietnia br. w Dom Kino w Biszkeku pokaz filmu „Azyl”.

W projekcji filmu udział wziął ambasador nadzwyczajny i pełnomocny RP w Republice Kazachstanu i i Kirgiskiej Republice p. Selim Chazbijewicz, a także przedstawiciele miejscowej Polonii oraz mieszkańcy Biszkeku i okolic zainteresowani tematyką prezentowanego filmu.

Otwarcia wieczoru filmowego dokonał II sekretarz placówki p. Andrzej Bober, który powitał wszystkich gości i w dużym skrócie przedstawił fabułę filmu. Wyjaśnił także powody dla, których wybrana została ta właśnie produkcja podkreślając przy tym, że prezentowana w filmie przez głównych bohaterów postawa w ówczesnych realiach stanowiła nie tylko akt heroizmu, ale była przede wszystkim najczystszym aktem człowieczeństwa tysięcy Polaków podczas II wojny światowej.

Przed projekcją filmu ambasador Selim Chazbijewicz spotkał się z Muktaly Bektenalijewem - Dyrektorem Departamentu Kinematografii KR. W jego trakcie omówione zostały m.in. kwestie organizacji Tygodnia Filmu Polskiego w Kirgizji.

Tydzień Polski w Kirgizji zrealizowany został w ramach uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i wpisuje się w szereg wydarzeń realizowanych przez Polskę i polskie przedstawicielstwa dyplomatyczne na świecie w celu podkreślenia tej radosnej rocznicy.

Szerzej nt. pokazu


Посольство Республики Польша в Астане / Ambasada RP w Astanie
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE ZAMIESZCZONE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ BEZ INGERENCJI REDAKCJI


facebook