ŚWIAT POLONII

PREZENTOWANE INFORMACJE POCHODZĄ OD OSÓB PRYWATNYCH, MEDIÓW I ORGANIZACJI POLONIJNYCH. REDAKCJA "ŚWIATA POLONII" STOWARZYSZENIA NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ICH PRAWDZIWOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŹRÓŁO WIEDZY O ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW.


2018-04-16 Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Hajduki” Austria     Wspólnota Polaków w Górnej Austrii

Na zaproszenie Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii w dniu 14 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w Linzu Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Hajduki” z Oświęcimia pod kierownictwem artystycznym Marka Pociennika.

Dwugodzinny kolorowy występ: tańce, kapela i śpiewy dostarczył licznie zgromadzonej publiczności niebywałych wzruszeń i niezapomnianych wrażeń. Zespół zaprezentował bardzo ambitny, urozmaicony program, były piosenki z okresu międzywojennego o Warszawie. I to wszystko specjalnie dla Polonii w Górnej Austrii.

W koncercie wziął udział Konsul Honorowy RP w Górnej Austrii Christian Hofer. Dziękujemy wszystkim rodzinom za gościnność i opiekę podczas pobytu w Linzu oraz Welsie i zapraszamy do audycji Polskiego Radia w Górnej Austrii z dnia 15 kwietnia, która w całości poświęcona jest temu wydarzeniu.


Zdjęcia: Grzegorz Polanowski
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE ZAMIESZCZONE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ BEZ INGERENCJI REDAKCJI


facebook