SWP
2022-08-15 "Polska pod Żaglami" rozpoczęta Polska

Nasza zagadka: Gdzie rodzą się przyszłe wilki morskie?... My to już wiemy! Na szkoleniu żeglarskim dla dzieci i młodzieży "Polska pod Żaglami" zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" w Gdyni w dniach 14-22 sierpnia br. Za nami pierwszy dzień zajęć, rozpoczynając od nieodzownej sznurkologii czyli nauki węzłów, przez pływanie na jachtach aż do nauki nawigacji. Warto bowiem wiedzieć, gdzie się płynie i czy dotarło się do zamierzonego celu. Meldujemy ponadto, że pogoda znakomita, zapał wielki i nadzieja, że wszystko zakończy pozytywnym egzaminem na patent żeglarza jachtowego.

Obóz w Gdyni to jak wspomnieliśmy intensywne szkolenie żeglarskie dla dzieci i młodzieży polonijnej - całe dnie pod żaglami, wspólna nauka z podstaw żeglarstwa przygotowująca do samodzielnego żeglowania oraz ciekawy program towarzyszący. Bo żeglarstwo to nie tylko świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. To pasja, która kształtuje charakter, uczy pokory i jednocześnie pozwala przeżyć prawdziwą przygodę.

Na potwierdzenie naszych słów wystarczy przywołać cieszące się wielkim powodzeniem Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie pozwalające na profesjonalną rywalizację w organizowanych corocznie zawodach dla Polonii całego świata. Mamy nadzieję, że szkoląca się młodzież dołączy już w kolejnym sezonie do grona zawodników tej imprezy.

Kadrę pedagogiczną i żeglarską stanowią instruktorzy Pomorskiego Związku Żeglarskiego, Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni i klubu żeglarskiego MKŻ ARKA Gdynia.

Szkolenie będzie organizowane w każdym kolejnym roku i mogą do niego przystąpić osoby, które ukończyły 14 rok życia, wykazujące podstawową samodzielność. Nie jest wymagane posiadanie umiejętności żeglarskich, jednak wcześniejszy kontakt z żeglarstwem jest znacznym ułatwieniem. O kolejnych terminach będziemy informowali ze stosownym wyprzedzeniem.

Tymczasem okiem obiektywu zobaczmy co też działo się na pierwszych zajęciach "Polski pod Żaglami".

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘZdjęcia: © Dariusz SapiejkaPORTAL INTERNETOWY
"POLSKI POD ŻAGLAMI"
PATRONAT MEDIALNY


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów