SWP

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"

2021-07-30 Kolejny pobyt "Lata z Polską" za nami. Polska

Od 12 do 19 lipca trwał pobyt kolonijny "Lato z Polską" przygotowany przez Oddział Północno - Mazowiecki Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w Ostrowi Mazowieckiej przy współpracy i dofinansowaniu Samorządu Powiatu Ostrowskiego.

Jego uczestnicy - uczniowie Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego w Niemenczynie na Litwie mieli okazję poznać historię i tradycje Ostrowi i okolic, a także zwiedzić Warszawę, Białowieżę, Muzeum Treblinki (Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy w Treblince) oraz Muzeum „Dom Rodziny Pileckich”. W programie pobytu nie mogło też zabraknąć wizyty w pułtuskim Domu Polonii, gdzie młodzież zwiedziła zamek w towarzystwie Kasztelan Zamkowego, uczestniczyła w zajęciach „ABC dobrego zachowania się przy stole” oraz spotkała się z Olimpijczykiem - Zenonem Licznerskim, srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku (sztafeta 4 x 100 m).

Grupa spotkała się też z uczestnikami "Lata z Polską" z Ukrainy (zawodnicy klubu sportowego Pogoń Lwów) przebywającymi w Pułtusku.

"Lato z Polską" 2021

Akcja "LAto z Polską" organizowana od wielu już lat przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" w tym roku jest możliwa dzięki pomocy samorządów lokalnych. W skali całego kraju udział w pobytach weźmie ponad 1000 rodaków z różnych stron świata. Pobyty odbędą się ml.in. w Łomży, Lusowie, Ostródzie, Wieliczce, Wadowicach, Częstochowie, Chełmży, Niepołomicach czy we Wrocławiu.LATO Z POLSKĄ - PRZEGLĄD WYDARZEŃSTOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"