SWP

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"

2021-07-16 Młodzi zawodnicy Pogoni Lwów kończą turnus "Lata z Polską" Polska

Dobiegł końca pobyt najmłodszych zawodników Pogoni Lwów na koloniach letnich – „Lato z Polską”, organizowanych przez Oddział Północno – Mazowiecki Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Pułtusku. W trakcie ośmiodniowego turnusu Polacy z Ukrainy, Litwy i Węgier miło i pożytecznie spędzili czas.

Interesujący i bogaty program obejmował różne atrakcje edukacyjno-rekreacyne. Wśród nich znalazły się m.in.: wycieczka do Warszawy (zwiedzano Trakt Królewski, Muzeum Sportu, Stare Miasto), zajęcia kreatywne – „tradycje polskie”, rejs gondolami po Narwi, liczne gry i zabawy, wizyta w gospodarstwie agroturystycznym “Chata za wsią”, „ABC dobrego zachowania się przy stole”.

Główną atrakcją - sądząc po reakcjach uczestników - bylo spotkanie z Olimpijczykiem, Panem Zenonem Licznerskim – srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku (sztafeta 4 x 100 m). Wszak kolejne Igrzyska niebawem i ciekawie porozmawiać o tym z kimś, kto zna takie wydarzenie "od kuchni".

Młodzież sportowa Pogoni Lwów podziękowała Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska" za zorganizowanie i przeprowadzenie tych - jak sami określają - niezapomnianych kolonii.

"Lato z Polską" 2021

Pomimo trudności organizacyjnych ale też finansowych związanych z pandemią poza Pułtuskiem pobyty kolonijne w ramach akcji „Lato z Polską” przygotowywane przez Oddział Północno Mazowiecki „Wspólnoty Polskiej” odbędą się w Ostrowi Mazowieckiej, Przasnyszu i Wyszkowie, gdzie kolonie zostaną sfinansowane przez Samorządy Powiatowe oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Dzięki pomocy samorządów lokalnych w pobytach edukacyjno–integracyjnych „Lato z Polską” organizowanych w Pułtusku weźmie udział 90 młodych Polaków z Ukrainy, Litwy i Węgier. Natomiast w skali całego kraju udział w pobytach weźmie ponad 1000 rodaków z różnych stron świata. Pobyty odbędą się ml.in. w Łomży, Lusowie, Ostródzie, Wieliczce, Wadowicach, Częstochowie, Chełmży, Niepołomicach czy we Wrocławiu.LATO Z POLSKĄ - PRZEGLĄD WYDARZEŃSTOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"