SWP

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"

2021-07-13 "Lato z Polską" Wspólnoty Polskiej w pełni... Polska

Powoli dobiega końca pierwszy turnus pobytów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży z Kresów - "Lato z Polską" organizowanych przez Oddział Północno - Mazowiecki Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w Pułtusku.

Dziś grupa z Pułtuska wraz z gośćmi z Ostrowi Mazowieckiej uczestniczyła we wspólnych zajeciach "ABC dobrego zachowania się przy stole" oraz spotkaniu z Olimpijczykiem Panem Zenonem Licznerskim - srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku (sztafeta 4 x 100 m).

"Lato z Polską" 2021

Poza Pułtuskiem pobyty kolonijne w ramach akcji „Lato z Polską” przygotowywane przez Oddział Północno Mazowiecki „Wspólnoty Polskiej” odbędą się w Ostrowi Mazowieckiej, Przasnyszu i Wyszkowie, gdzie kolonie zostaną sfinansowane przez Samorządy Powiatowe oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Dzięki pomocy samorządów lokalnych w pobytach edukacyjno–integracyjnych „Lato z Polską” organizowanych w Pułtusku weźmie udział 90 młodych Polaków z Ukrainy, Litwy i Węgier. Natomiast w skali całego kraju udział w pobytach weźmie ponad 1000 rodaków z różnych stron świata. Pobyty odbędą się ml.in. w Łomży, Lusowie, Ostródzie, Wieliczce, Wadowicach, Częstochowie, Chełmży, Niepołomicach czy we Wrocławiu.LATO Z POLSKĄ - PRZEGLĄD WYDARZEŃSTOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"