2019-11-30 Opolska akcja świątecznej pomocy dla Polaków na Wschodzie Polska

Ruszyła akcja świątecznej pomocy dla Polaków na Wschodzie. Na opolszczyźnie odpowiadają za nią wolontariusze Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska".

Zbierane są dary dla ludzi starszych, bo jak mówi Halina Nabrdalik, prezes Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia, im jest najciężej w krajach postsowieckich.

W akcję włączyło się Radio Opole - promuje wydarzenie oraz własnym samochodem zawiezie dary na Litwę i Ukrainę.

- Nie wymyślamy i nie wydziwiamy, co do produktów. - mówi Halina Nabrdalik - Potrzebne są artykuły trwałe, typu mąka, kasza, ryż, makarony czy olej. Oczywiście byłoby miło, gdyby ktoś przekazał słodycze, bo one zawsze mogą nieco osłodzić czas świąteczny. Jeśli powiedzieć o odzieży, naprawdę skupiamy się na ubraniach zimowych. Z pewnością przyda się ciepła kurtka czy sweter, bo często ci ludzie są biedni i nie mają tych rzeczy w odpowiednim stanie. Przydadzą się również środki czystości.
Halina Nabrdalik dla Radia Opole


Zbiórka trwa do 20 grudnia. Przed świętami pomoc dotrze do rodaków na Litwie, a na początku stycznia potrzebne produkty wyjadą na Ukrainę.STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"

facebook