2019-07-19 Misja medyczna 2019 Wspólnoty Polskiej na Litwie już działa Polska

W lipcu tego roku rozpoczęły się nieodpłatne porady medyczne organizowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oraz Polskie Stowarzyszenie Medyczne na Litwie (PSML) w ramach Programu wsparcia działań medycznych dla środowisk polskich i polonijnych „Misja medyczna”. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za Granicą.

Bezpłatne wizyty u lekarzy specjalistów, które są skierowane do Polek i Polaków oraz osób polskiego pochodzenia mieszkających poza granicami Polski, odbywać się będą w siedzibie PSML przy ulicy Naugarduko 76 w Wilnie (wejście od strony ul. Kauno, do gabinetu stomatologicznego).

Chętni będą mogli zasięgnąć rady m.in. u lekarza rodzinnego, radiologa (USG), pediatry kardiologa, pediatry reumatologa, pediatry, logopedy, psychologa dziecięcego i młodzieży, kardiologa, neurologa czy chirurga stomatologicznego.

Rejestracja rozpoczęła się 1 lipca br. dzwoniąc lub pisząc SMS-a pod numerem +370 673 74911 w godzinach od 18 do 20. Więcej informacji pod adresem mailowym polmedlitwa@hotmail.com.

Osoby zgłaszające się na konsultacje proszone są o przyniesienie aktualnych badań krwi, opisów badań radiologicznych (MRT, KT, EKG) oraz posiadanych wypisów szpitalnych.

Psycholog – będzie konsultowała dzieci w wieku od 3 do 18 lat;
Echoskopia – tkanek miękkich (brzucha, nerek, tarczycy i in.);
Pediatra – dzieci do 18 lat;
Logopeda – wady wymowy (nieprawidłowa artykulacja głosek);
Neurolog – zagadnienia zaburzeń krążenia mózgowego, choroby korzonkowe.Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki
Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za g


PORTAL MISJI MEDYCZNEJ

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NAS 60 MILIONÓW"

facebook