2019-04-17 VI edycja Międzynarodowego Konkursu „Z matematyką przez świat”! Polska

Oddział Warmińsko-Mazurski Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” we współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Szkołą Podstawową nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie zapraszają uczniów do udziału w VI edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Z matematyką przez świat”!

Konkurs ma na celu zmotywowanie i zachęcenie uczniów do nauki matematyki, popularyzowanie idei samodzielnego myślenia oraz inicjowanie i wspieranie współpracy międzynarodowej uzdolnionych uczniów i ich nauczycieli. Zaproszenie kierowane jest do uczniów szkół podstawowych (10-13 lat) na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz uczniów szkół z polskim językiem nauczania na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a na laureatów czekają dyplomy oraz nagroda główna w postaci udziału w międzynarodowym obozie rekreacyjno-naukowym w Ostródzie wraz z atrakcyjnymi zajęciami na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie oraz wycieczkami krajoznawczymi.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 maja 2019r. poprzez formularz zgłoszeniowyfacebook