2017-12-19 ŻYCZENIA PREZESA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKA" DLA RODAKÓW, PRZYJACIÓŁ STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKA" Polska

Szanowni Państwo
Drodzy Rodacy, Przyjaciele Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"


Nadchodząca Wigilia Bożego Narodzenia to w tradycji polskiej najważniejsze wydarzenie roku, czas specjalny, przepełniony świętością, czas, w którym wszelkie świeckie sprawy tego świata ulegają zawieszeniu, a wszystko, co żyje zatrzymuje się w oczekiwaniu na nadejście wcielonego Słowa.

Dla nas Polaków, Wigilia to także chwila, w której łączymy się myślą ze wszystkimi bliskimi, także tymi, którzy już od nas odeszli - wszystkie pokolenia naszych przodków w tę jedną niezwykłą noc są ponownie z nami. Tradycyjne, puste miejsce przy wigilijnym stole przeznaczano niegdyś właśnie dla nich. W ten sposób ciągłość pokoleń i pamięć o przodkach utrwalała się w pamięci potomnych.

Także my pozostawimy miejsce przy stole. To miejsce dla niespodziewanego wędrowca, gościa z dalekich stron, który zastąpi tych wszystkich, do których tęsknimy, a z którymi w trakcie świętej Wieczerzy nie możemy przełamać sie opłatkiem. Nie mogę być z Państwem w tym dniu, ale dzięki mocy tradycji, dzięki mocy świątecznego czasu, w wigilijny wieczór będziemy razem.

W ten świąteczny czas życzę Wszystkim Państwu spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkich błogosławieństw Tego, który przyjdzie na świat, aby słowo ciałem się stało.


Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"
Dariusz Bonisławski


Warszawa, grudzień 2017 r.facebook