2017-12-04 Konkurs Stowarzyszenie Polaków w Wenezueli "Dumny polak" rozstrzygnięty. Wenezuela

Rozstrzygnięty został konkurs "Dumny Polak" , który z okazji Dnia Niepodległości, 11 Listopada, ogłosiło Stowarzyszenie Polaków w Wenezueli/Hermandad Polaca en Venezuela .


Zwycięzcą został 13-letni uczeń I klasy gimnazjum w Caracas, PIOTR EDWARD BLANCO-ZUŃ, który poprzez wypowiedź w języku polskim określa sie Polakiem i mówi o przyczynach , które na takie postrzeganie siebie wpłynęły , choć urodził się w Wenezueli, w rodzinie polsko-wenezuelskiej. Jego wypowiedź może być wskazówką dla wielu rodzin mieszkających za granicą , jak wpajać poczucie przynależności narodowej pokoleniu urodzonemu poza krajem.


Nagrodę specjalną otrzymuje polsko- wenezuelskie małżeństwo z Walencji, Agnes Dalila Skorupiński –Montoya oraz Hector Hernandez za kultywowanie polskości poprzez nadanie swojej urodzonej w 2017 roku córeczce pięknego polskiego imienia Katarzyna. Niech Kasia rośnie zdrowo na dumę dla nas , Polaków. Rodzina Hernandez –Skorupiński jest dla wielu z nas przykładem: polskie dzieci mieszkające za granica powinny mieć polskie imiona.


Równorzędne wyróżnienia otrzymują:

Rocio Janina Zieliński z San Felipe, za zamanifestowanie swojej polskości poprzez zapozowanie do zdjęcia wraz ze swoją córką Tizianą , na którym znajdują się polskie symbole, takie jak polska flaga i obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.
Charlotte Josefina Rożkiewicz z wyspy Margarita, która wraz z córką Charlottą Rożkiewicz informowała swoich znajomych o polskim Dniu Niepodległości i pozowała z polskim symbolami do zdjęć, z których jedno publikujemy.
Rodzina Skorupińskich z Walencji, których 15 członków pozowało do rocznicowego zdjęcia: na 99 rocznicę Odrodzenia Niepodległości Polski , zebrały się cztery pokolenia Polaków kultywujących swą polskość w Wenezueli: dziadkowie, dzieci, wnuki i prawnuki.

Uwaga : wyróżnienia są równorzędne i kolejność prezentacji nie ma znaczenia.


Nagrodzone prace zostaną opublikowane w najbliższym czasie na profilu Stowarzyszenia na FB (Stowarzyszenie Polaków w Wenezueli/Hermandad Polaca en Venezuela) oraz na innych stronach społecznościowych, w tym w polskich oraz wenezuelskich mediach.


Sponsorem tegorocznego konkursu jest
Ambasada RP w Caracas oraz Konsulat RP w Caracas.


Uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy.Stowarzyszenie Polaków w Wenezueli
Hermandad Polaca en Venezuela

PROFIL FACEBOOK


Polonia w Wenezueli jest reprezentowana przez Stowarzyszenie Polaków w Wenezueli/Hermandad Polaca en Venezuela. Organizacja powstała w styczniu 2010.Cele: skupiać Polaków w Wenezueli, służyć jako platforma do wymiany informacji, propagować kulturę, historię i język polski zarówno wśród Polaków jak i Wenezuelczyków.

facebook