2017-11-22 Fest Folk Włochy

Co roku w ostatnią sobotę i niedzielę października w trydenckim Rovereto odbywa się festiwal etniczny Fest Folk. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Kulturalne Artisti.

W trwającym dwa wieczory festiwalu etnicznym wykonawcy z różnych krajów świata oraz Włoch śpiewem, tańcem, wykonaniem instrumentalnym, recytacją opowiadają o swoich narodowych tradycjach i folklorze.

Spotkanie różnorodności tradycji ludowych umożliwia wzajemne poznanie i odkrycie tego, co łączy nas wszystkich: uniwersalnej fascynacji i potrzeby wyrażania siebie poprzez muzykę, taniec i śpiew w każdej szerokości geograficznej.


SWP SWP SWP SWP


Celem Fest Folk jest podtrzymanie i rozpowszechnianie bogactwa folklorystycznego i etnicznego. Temu służą instrumenty muzyczne, rytmy, melodie, choreografie, tradycyjne stroje oraz rytuały powstałe i ukształtowane na przestrzeni dziejów w różnych zakątkach świata.

Działający przy Związku Polaków w Trydencie Zespół Jawor wziął udział we wszystkich trzech wydaniach Fest Folk - w 2015, 2016 i 2017 roku. W tym roku u boku dorosłych wystąpił także zespół dziecięcy z piosenką "Hej, na krakowskim rynku" oraz polskim tańcem krakowiakiem.


facebook