2013-02-27 Książki nadesłane Polska

Przewodnik po Warszawie – rodzinnym mieście Fryderyka Chopina autorstwa Piotra Mysłakowskiego – wybitnego znawcy biografii i genealogii Chopina.

W książce zostały opisane i zlokalizowane na mapie dzisiejszej Warszawy miejsca związane z historią rodziny Chopinów, sprawdzone i udokumentowane źródłowo. Żaden z dotychczasowych spacerowników nie dostarcza tak bogatej i rzetelnej wiedzy historycznej o Chopinowskich adresach.

Opracowanie obejmuje okres od 1787 r. do ostatniej dekady XIX wieku i składa się z trzech rozdziałów:

  1. Warszawa Mikołaja Chopina w jego latach kawalerskich (1788–1806)
  2. Warszawa rodziny Chopinów – od urodzenia Ludwiki do wyjazdu Fryderyka (1807–1830)
  3. Warszawa Chopinów po wyjeździe Fryderyka Chopina (1830–1881)

Na szczególną uwagę zasługuje zamieszczony w przewodniku plan miasta stołecznego Warszawy z lat 1818–1822 – dzieło polskich kartografów wojskowych Kwatermistrzostwa Generalnego. Mapa ta służy jako podstawowy materiał ilustracyjny, na który nałożone zostały współczesne rysunki wybranych fragmentów planu miasta.

Promocja książki odbędzie się 27 lutego o godz. 17:00 w Muzeum Fryderyka Chopina (Pałac Ostrogskich). ttp://goo.gl/maps/GgMU

W dniu spotkania tę wyjątkową książkę można będzie kupić w specjalnej, promocyjnej cenie.

Po spotkaniu odbędzie się recital chopinowski Marka Drewnowskiego. Pianista wykona m.in. Wariacje B-dur na temat La ci darem la mano z opery Don Juan Mozarta op. 2, Nokturn Fis-dur op. 15 nr 2, Walca a-moll op. 34 nr 2.

Serdecznie zapraszamy!

SWP


SWPfacebook