WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH   PROSIMY O KONTAKT MAILOWY z redakcją   LUB   PRZEZ PROFIL FACEBOOK WSPÓLNOTY


   Australia


2019-05-06 Uroczystości z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, w Perth Polonia WA Inc.

Z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, w Perth, Zachodnia Australia odbył się uroczysty koncert "Chopin i przyjaciele" (Chopin and Friends Gala Concert).

Organizatorem koncertu była polonijna organizacja Polonia WA Inc., która aby uczcić podpisanie polskiej Konstytucji 3 Maja zaprosiła Polonię, przyjaciół i miłośników muzyki naszego kompozytora na niezapomniany wieczór.

W pięknej sali w Government House wystąpił światowej sławy pianista Krzysztof Małek, który zauroczył publiczność muzyką Chopina, Magdalena Lisek, lokalna sopranistka zaśpiewała arie Chopina, Moniuszki, Mozarta i Pucciniego a Donata Ostrowska mezzo-sopranistka zaśpiewała “Dwa Serduszka” z filmu "Zimna Wojna", który był nominowany do Oskara w tym roku.


Polonia WA Inc.MATERIAŁY MULTIMEDIALNE ZAMIESZCZONE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ BEZ INGERENCJI REDAKCJIThis files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
facebook