Żerków
20-30.07.2019


Historia organizacji Zlotów Młodzieży Polonijnej „Orle Gniazdo” sięga lat 90-tych XX wieku. Pierwszy zlot odbył się w dniach 29.05-05.06.1997 r. i stanowił dla młodzieży polonijnej swego rodzaju pielgrzymkę do źródeł polskiej państwowości i kultury (młodzi rodacy wzięli wtedy udział m.in. w uroczystościach w Gnieźnie z okazji 1000. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Wojciecha z udziałem papieża Jana Pawła II). Od tamtej pory zlot odbywa się cyklicznie, co dwa lata. Jego organizatorem od początku jest Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” z Poznania. Zloty odbywają się na terenie Wielkopolski.



W trakcie Zlotu praca odbywa się w kilku grupach warsztatowych, m.in. polonistycznej, dziennikarskiej, muzycznej. Odbywają się także spotkania dyskusyjne, prelekcje i wykłady, wyjazdy krajoznawcze oraz imprezy kulturalne. Wszystko to po to, aby młodzi ludzie mogli poznać lepiej kraj pochodzenia i jego historię, przygotowali się do aktywności polonijnej, wymienili doświadczeniami z rówieśnikami z innych krajów.

W tym roku Zlot będzie się odbywał w Żerkowie pod Poznaniem w dniach 20-30 lipca i jest drugim dużym Kongresem Młodzieży Polonijnej organizowanym przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” w 2019 roku.

integrowanie i motywowanie młodzieży do działalności polonijnej oraz umacnianie polskiej tożsamości narodowej


Młodzież z 21 krajów z Europy, Azji, Ameryki Północnej i Afryki

20 lipca 2019 r. w Żerkowie (powiat jarociński, woj. wielkopolskie) rozpoczął się XII Zlot Młodzieży Polonijnej „Orle Gniazdo”. Na tegoroczny Zlot przyjechało prawie stu dwudziestu młodych rodaków z 21 krajów z Europy, Azji, Ameryki Północnej i Afryki.

Oficjalne otwarcie Zlotu, z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego, nastąpi 22 lipca w Pałacu Działyńskich w Poznaniu.

Zlot „Orle Gniazdo” otrzymał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W programie Zlotu znajdą się warsztaty dziennikarskie, krajoznawcze, muzyczne, plastyczne, polonistyczne, teatralne i taneczne oraz korowód młodzieży polonijnej ulicami Żerkowa, dyskusja panelowa na temat aktualnych potrzeb młodej Polonii w krajach zamieszkania, test wiedzy o Polsce, prezentacja krajów zamieszkania zlotowiczów, wyjazdy krajoznawcze do Poznania, Jarocina, Śmiełowa, Gołuchowa, spływ kajakowy rzeką Wartą, wycieczki rowerowe, zajęcia sportowo-rekreacyjne na terenie ośrodka wypoczynkowego.

Efekty pracy poszczególnych grup warsztatowych młodzież polonijna przedstawi podczas ceremonii zamknięcia Zlotu.

Miejscem zlotu młodzieży jest Centrum Kultury i Rekreacji Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie.
XII Zlot „Orle Gniazdo potrwa do 30 lipca br.

Dariusz Łukaszewski
SWP O/Poznań



UROCZYSTA INAUGURACJA

W Poznaniu, z udziałem licznych zaproszonych gości, zainaugurowano dwunastą edycję Zlotu Młodzieży Polonijnej "Orle Gniazdo".

Obecni byli m.in. Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, Dariusz Piotr Bonisławski - gospodarz spotkania, prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", senator RP, reprezentujący Senacką Komisję Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Robert Gaweł, sekretarz stanu ds. Polonii i Polityki europejskiej oraz dyplomacji publicznej MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, dyrektor Biura Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą w Kancelarii Prezydenta RP Jan Badowski, z-ca dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji Narodowej Małgorzata Turowska, dyrektor Biura Polonijnego Kancelarii Senatu Grzegorz Seroczyński, dyrektor Gabinetu Marszałka RP Violetta Więcłąwik, dyrektor Centrum Informacyjnego Senatu RP Robert Kolasa, burmistrz Murowanej Gośliny Dariusz Urbański, wójt Gminy Tarnowo Podgórze Tadeusz Czajka.

W tegorocznym Zlocie uczestniczy ponad stu dwudziestu młodych Polaków z 21 krajów z Europy, Azji, Ameryki Północnej i Afryki.

Zlot „Orle Gniazdo” otrzymał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W programie Zlotu znajdą się warsztaty dziennikarskie, krajoznawcze, muzyczne, plastyczne, polonistyczne, teatralne i taneczne oraz korowód młodzieży polonijnej ulicami Żerkowa, dyskusja panelowa na temat aktualnych potrzeb młodej Polonii w krajach zamieszkania, test wiedzy o Polsce, prezentacja krajów zamieszkania zlotowiczów, wyjazdy krajoznawcze do Poznania, Jarocina, Śmiełowa, Gołuchowa, spływ kajakowy rzeką Wartą, wycieczki rowerowe, zajęcia sportowo-rekreacyjne na terenie ośrodka wypoczynkowego.

Efekty pracy poszczególnych grup warsztatowych młodzież polonijna przedstawi podczas ceremonii zamknięcia Zlotu.

Miejscem zlotu młodzieży jest Centrum Kultury i Rekreacji Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie. XII Zlot „Orle Gniazdo potrwa do 30 lipca br.


Zdjęcia: © Agata Pawłowska Polonijna Agencja Informacyjna




PROGRAM XII ZLOTU ORLE GNIAZDO


20 lipca – sobota


Przyjazdy uczestników Zlotu „Orle Gniazdo” do Poznania (dworzec kolejowy, dworzec autobusowy, lotnisko „Ławica”

Transfer autokarowy uczestników zlotu z Poznania na miejsce zlotu w Żerkowie: Centrum Kultury i Rekreacji Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne, ul. Jarocińska 35


21:00

spotkanie organizacyjne

podział na osiem grup warsztatowych oraz omówienie programu zlotu. Miejsce: sala na terenie ośrodka

Uwaga!
W dniu przyjazdu uczestników zlotu do Poznania, w godzinach 07.00-23.00 w holu (pod tablicami odjazdów pociągów) dworca kolejowego PKP Poznań Główny działał będzie punkt informacyjny dla uczestników zlotu. Punkt będzie oznaczony tablicami z logiem i nazwa zlotu.


21 lipca – niedziela


07:30

Msza Święta w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa w Żerkowie

dla chętnych


10:30 - 12:00

integracyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne

na terenie ośrodka (gry i zabawy zespołowe, konkurencje sportowe)


15:00 - 19:00

zajęcia sportowo-rekreacyjne

(podział na grupy): spływ kajakowy rzeką Wartą lub Prosną / wycieczka rowerowa/ wyjazd do Jarocina (Spichlerz Polskiego Rocka) /rekreacja na basenie kąpielowym


21:30 - 00:00

taneczny wieczór integracyjny

Miejsce: sala na terenie ośrodka


22 lipca – poniedziałek


07:30

Msza Święta w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa w Żerkowie

dla chętnych


09:30 - 12:00

warsztaty tematyczne pod kierunkiem instruktorów

w grupach warsztatowych (*): dziennikarskiej, krajoznawczej, muzycznej, polonistycznej (grupa poczatkująca), polonistycznej (grupa zaawansowana), plastycznej, tanecznej, teatralnej

INSTRUKTORZY GRUP WARSZTATOWYCH - KLIKNIJ, ROZWIŃ LISTĘ

Gr.1.] DZIENNIKARSKEJ – dr Anna ROTER-BOURKANE, instruktor dziennikarstwa i kreatywnego pisania, absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.2.] KRAJOZNAWCZEJ - Przemysław Warkocki, mgr turystyki, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, pilot i przewodnik turystyczny, krajoznawca autor przewodników turystycznych

Gr.3.] MUZYCZNEJ – Aleksandra GRZELAK, absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

Gr.4.] PLASTYCZNEJ – Małgorzata Brzozowska-Nowak, artysta plastyk, instruktor i grafik w Domu Kultury „Słońce „ w Poznaniu, emisjonistka głosu, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,

Gr.5 ] POLONISTYCZNEJ (1. - początkująca) – NOWAK MARTA, lektor języka polskiego jako obcego, doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.6.] POLONISTYCZNEJ (2. - zaawansowana)- Justyna Jasiulewicz, lektor języka polskiego jako obcego, filolog, nauczyciel z pasją, absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.7.] TANECZNEJ – Roma Jakubowska, pedagog, choreograf, absolwentka Uniwersytetu SWPS, instruktor tańca w Studiu Tańca Romy Jakubowskiej

Gr.8.] TEATRALNEJ – Grzegorz Chołuj, aktor zawodowy, pedagog, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.


16:00

CEREMONIA OTWARCIA XII Zlotu Młodzieży Polonijnej „Orle Gniazdo 2019”.

Miejsce: Sala Czerwona w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, Stary Rynek 78


19:30 - 21:00

Zwiedzanie Poznania

spacer po Starym Mieście w Poznaniu


23 lipca – wtorek


09:30 - 12:30

warsztaty tematyczne pod kierunkiem instruktorów

w grupach warsztatowych (*): dziennikarskiej, krajoznawczej, muzycznej, polonistycznej (grupa poczatkująca), polonistycznej (grupa zaawansowana), plastycznej, tanecznej, teatralnej

INSTRUKTORZY GRUP WARSZTATOWYCH - KLIKNIJ, ROZWIŃ LISTĘ

Gr.1.] DZIENNIKARSKEJ – dr Anna ROTER-BOURKANE, instruktor dziennikarstwa i kreatywnego pisania, absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.2.] KRAJOZNAWCZEJ - Przemysław Warkocki, mgr turystyki, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, pilot i przewodnik turystyczny, krajoznawca autor przewodników turystycznych

Gr.3.] MUZYCZNEJ – Aleksandra GRZELAK, absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

Gr.4.] PLASTYCZNEJ – Małgorzata Brzozowska-Nowak, artysta plastyk, instruktor i grafik w Domu Kultury „Słońce „ w Poznaniu, emisjonistka głosu, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,

Gr.5 ] POLONISTYCZNEJ (1. - początkująca) – NOWAK MARTA, lektor języka polskiego jako obcego, doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.6.] POLONISTYCZNEJ (2. - zaawansowana)- Justyna Jasiulewicz, lektor języka polskiego jako obcego, filolog, nauczyciel z pasją, absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.7.] TANECZNEJ – Roma Jakubowska, pedagog, choreograf, absolwentka Uniwersytetu SWPS, instruktor tańca w Studiu Tańca Romy Jakubowskiej

Gr.8.] TEATRALNEJ – Grzegorz Chołuj, aktor zawodowy, pedagog, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.


15:00 - 19:00

zajęcia sportowo-rekreacyjne

(podział na grupy): spływ kajakowy rzeką Wartą lub Prosną/ wycieczka rowerowa/ wyjazd do Jarocina (Spichlerz Polskiego Rocka) / rekreacja na basenie kąpielowym


21:30 - 22:30

„Spojrzenie w zlotową przeszłość”.

Pokaz zdjęć i filmów z minionych zlotów. Miejsce: sala na terenie ośrodka.


21:30 - 22:30

Nocne turnieje sportowe

tenisa stołowego oraz gry w kręgle. Miejsce: sala i kręgielnia na terenie ośrodka.


24 lipca – środa


09:30 - 12:30

wyjazd krajoznawczy autokarem do ŚMIEŁOWA

W programie wyjazdu: zwiedzanie Muzeum Adama Mickiewicza (Filia Muzeum Narodowego w Poznaniu).


15:30 - 18:30

warsztaty tematyczne pod kierunkiem instruktorów

w grupach warsztatowych (*): dziennikarskiej, krajoznawczej, muzycznej, polonistycznej (grupa poczatkująca), polonistycznej (grupa zaawansowana), plastycznej, tanecznej, teatralnej

INSTRUKTORZY GRUP WARSZTATOWYCH - KLIKNIJ, ROZWIŃ LISTĘ

Gr.1.] DZIENNIKARSKEJ – dr Anna ROTER-BOURKANE, instruktor dziennikarstwa i kreatywnego pisania, absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.2.] KRAJOZNAWCZEJ - Przemysław Warkocki, mgr turystyki, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, pilot i przewodnik turystyczny, krajoznawca autor przewodników turystycznych

Gr.3.] MUZYCZNEJ – Aleksandra GRZELAK, absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

Gr.4.] PLASTYCZNEJ – Małgorzata Brzozowska-Nowak, artysta plastyk, instruktor i grafik w Domu Kultury „Słońce „ w Poznaniu, emisjonistka głosu, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,

Gr.5 ] POLONISTYCZNEJ (1. - początkująca) – NOWAK MARTA, lektor języka polskiego jako obcego, doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.6.] POLONISTYCZNEJ (2. - zaawansowana)- Justyna Jasiulewicz, lektor języka polskiego jako obcego, filolog, nauczyciel z pasją, absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.7.] TANECZNEJ – Roma Jakubowska, pedagog, choreograf, absolwentka Uniwersytetu SWPS, instruktor tańca w Studiu Tańca Romy Jakubowskiej

Gr.8.] TEATRALNEJ – Grzegorz Chołuj, aktor zawodowy, pedagog, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.


21:30 - 00:00

taneczny wieczór integracyjny

Miejsce: sala na terenie ośrodka.


25 lipca – czwartek


09:30 - 12:30

warsztaty tematyczne pod kierunkiem instruktorów

w grupach warsztatowych (*): dziennikarskiej, krajoznawczej, muzycznej, polonistycznej (grupa poczatkująca), polonistycznej (grupa zaawansowana), plastycznej, tanecznej, teatralnej

INSTRUKTORZY GRUP WARSZTATOWYCH - KLIKNIJ, ROZWIŃ LISTĘ

Gr.1.] DZIENNIKARSKEJ – dr Anna ROTER-BOURKANE, instruktor dziennikarstwa i kreatywnego pisania, absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.2.] KRAJOZNAWCZEJ - Przemysław Warkocki, mgr turystyki, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, pilot i przewodnik turystyczny, krajoznawca autor przewodników turystycznych

Gr.3.] MUZYCZNEJ – Aleksandra GRZELAK, absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

Gr.4.] PLASTYCZNEJ – Małgorzata Brzozowska-Nowak, artysta plastyk, instruktor i grafik w Domu Kultury „Słońce „ w Poznaniu, emisjonistka głosu, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,

Gr.5 ] POLONISTYCZNEJ (1. - początkująca) – NOWAK MARTA, lektor języka polskiego jako obcego, doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.6.] POLONISTYCZNEJ (2. - zaawansowana)- Justyna Jasiulewicz, lektor języka polskiego jako obcego, filolog, nauczyciel z pasją, absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.7.] TANECZNEJ – Roma Jakubowska, pedagog, choreograf, absolwentka Uniwersytetu SWPS, instruktor tańca w Studiu Tańca Romy Jakubowskiej

Gr.8.] TEATRALNEJ – Grzegorz Chołuj, aktor zawodowy, pedagog, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.


15:00 - 19:00

zajęcia sportowo-rekreacyjne

(podział na grupy): spływ kajakowy rzeką Wartą lub Prosną /wycieczka rowerowa/ wyjazd do Jarocina (Spichlerz Polskiego Rocka) / rekreacja na basenie kąpielowym


20:00

ognisko z muzyką

Miejsce: plac na terenie ośrodka.


22:00 - 23:00

Turniej wiedzy o Polsce i Polonii

Do rywalizacji staną poszczególne grupy warsztatowe. Miejsce: sala na terenie ośrodka


26 lipca – piątek


09:30 - 12:30

warsztaty tematyczne pod kierunkiem instruktorów

w grupach warsztatowych (*): dziennikarskiej, krajoznawczej, muzycznej, polonistycznej (grupa poczatkująca), polonistycznej (grupa zaawansowana), plastycznej, tanecznej, teatralnej

INSTRUKTORZY GRUP WARSZTATOWYCH - KLIKNIJ, ROZWIŃ LISTĘ

Gr.1.] DZIENNIKARSKEJ – dr Anna ROTER-BOURKANE, instruktor dziennikarstwa i kreatywnego pisania, absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.2.] KRAJOZNAWCZEJ - Przemysław Warkocki, mgr turystyki, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, pilot i przewodnik turystyczny, krajoznawca autor przewodników turystycznych

Gr.3.] MUZYCZNEJ – Aleksandra GRZELAK, absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

Gr.4.] PLASTYCZNEJ – Małgorzata Brzozowska-Nowak, artysta plastyk, instruktor i grafik w Domu Kultury „Słońce „ w Poznaniu, emisjonistka głosu, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,

Gr.5 ] POLONISTYCZNEJ (1. - początkująca) – NOWAK MARTA, lektor języka polskiego jako obcego, doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.6.] POLONISTYCZNEJ (2. - zaawansowana)- Justyna Jasiulewicz, lektor języka polskiego jako obcego, filolog, nauczyciel z pasją, absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.7.] TANECZNEJ – Roma Jakubowska, pedagog, choreograf, absolwentka Uniwersytetu SWPS, instruktor tańca w Studiu Tańca Romy Jakubowskiej

Gr.8.] TEATRALNEJ – Grzegorz Chołuj, aktor zawodowy, pedagog, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.


16:00 - 18:00

barwny korowód młodzieży polonijnej ulicami Żerkowa


21:30 - 23:00

wieczór narodowy

prezentacje krajów zamieszkania uczestników zlotu (forma dowolna). Miejsce: sala na terenie ośrodka


27 lipca – sobota


10:00 - 14:00

wyjazd krajoznawczy autokarem do Gołuchowa

W programie: zwiedzanie Muzeum Zamek w Gołuchowie (Filia Muzeum Narodowego w Poznaniu) oraz założenia parkowego


16:00 - 18:00

Porozmawiajmy o sobie. Dyskusja panelowa nt. aktualnych potrzeb młodzieży polonijnej

Moderatorzy: Szilvia trzosek-szabό (Węgry), Eva Maria Tumidajewicz (Norwegia), Lizaveta Visheuskaya (Białoruś).


21:30

koncert zespołu młodzieżowego

Miejsce: sala na terenie ośrodka


28 lipca – niedziela


10:00 - 19:00

wyjazd krajoznawczy autokarem do Poznania

W programie: zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, Dzielnicy Zamkowej i kompleksu sportowo-rekreacyjnego nad Jeziorem Maltańskim


22:00 - 01:00

taneczny wieczór integracyjny oraz wybór Miss i Mistera zlotu

Miejsce: sala na terenie ośrodka.


29 lipca – poniedziałek


10:00 - 12:00

zajęcia sportowo-rekreacyjne na terenie ośrodka

Siatkówka, kometka, rzutki, piłka nożna, kąpiel w basenach


14:00 - 17:00

warsztaty tematyczne pod kierunkiem instruktorów

w grupach warsztatowych (*): dziennikarskiej, krajoznawczej, muzycznej, polonistycznej (grupa poczatkująca), polonistycznej (grupa zaawansowana), plastycznej, tanecznej, teatralnej

INSTRUKTORZY GRUP WARSZTATOWYCH - KLIKNIJ, ROZWIŃ LISTĘ

Gr.1.] DZIENNIKARSKEJ – dr Anna ROTER-BOURKANE, instruktor dziennikarstwa i kreatywnego pisania, absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.2.] KRAJOZNAWCZEJ - Przemysław Warkocki, mgr turystyki, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, pilot i przewodnik turystyczny, krajoznawca autor przewodników turystycznych

Gr.3.] MUZYCZNEJ – Aleksandra GRZELAK, absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

Gr.4.] PLASTYCZNEJ – Małgorzata Brzozowska-Nowak, artysta plastyk, instruktor i grafik w Domu Kultury „Słońce „ w Poznaniu, emisjonistka głosu, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,

Gr.5 ] POLONISTYCZNEJ (1. - początkująca) – NOWAK MARTA, lektor języka polskiego jako obcego, doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.6.] POLONISTYCZNEJ (2. - zaawansowana)- Justyna Jasiulewicz, lektor języka polskiego jako obcego, filolog, nauczyciel z pasją, absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gr.7.] TANECZNEJ – Roma Jakubowska, pedagog, choreograf, absolwentka Uniwersytetu SWPS, instruktor tańca w Studiu Tańca Romy Jakubowskiej

Gr.8.] TEATRALNEJ – Grzegorz Chołuj, aktor zawodowy, pedagog, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.


17:30

CEREMONIA ZAKOŃCZENIA XII Zlotu Młodzieży Polonijnej „Orle Gniazdo”

Prezentacja dokonań grup warsztatowych, indywidualne występy artystyczne uczestników zlotu, wręczenie pamiątkowych dyplomów. Miejsce: ośrodek w Żerkowie


22:00 - 02:00

pożegnalny wieczór taneczny

Prezentacja dokonań grup warsztatowych, indywidualne występy artystyczne uczestników zlotu, wręczenie pamiątkowych dyplomów. Miejsce: ośrodek w Żerkowie


30 lipca – wtorek


do 12:00

wyjazdy uczestników zlotu

Transfer autokarem uczestników z Żerkowa do Poznania (dworzec kolejowy)





PATRONAT HONOROWY
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
ANDRZEJA DUDY


PISMO Z KANCELARII PREZYDENTA RP





ORGANIZACJA - STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA"





PATRONAT MEDIALNY





Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu
w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonia i Polakami za granicą.





facebook