"Lato z Polską"
program dla dzieci i młodzieży
ze środowisk polskich i polonijnych
realizowany przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"


lipiec 2019 DZIECI I MŁODZIEŻ Z EGLISZEK NA OBOZIE W JÓZEFOWIE Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"

W ramach tegorocznej Akcji „Lato z Polską” Oddział Warszawski Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” gościł w dniach 1 – 10 lipca 2019 r. w Józefowie pod Warszawą 40 osobową grupę dzieci i młodzieży z Egliszek. Grupa z Litwy spędzała tam czas na obozie historycznym „Warszawa pamięta o Powstańcach”.

Podczas dziesięciodniowej wizyty staraliśmy się grupie w jak najlepszy sposób przybliżyć historię Polski, a w szczególności historię Powstania Warszawskiego,  kulturę i tradycję oraz zadbać o rozrywkę, uatrakcyjnić spędzany wspólnie czas.

Dzieci wraz z opiekunami z Litwy uczestniczyły w wyjazdach do Warszawy, podczas których mieli okazję zwiedzić takie miejsca jak Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, uczestnicząc przy tym w zmianie warty.

Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszył się Stadion Narodowy, do którego najskrytszych miejsc mogliśmy zajrzeć. Podczas przejścia po stadionie z przewodnikiem, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o architekturze stadionu, zwyczajach kibiców z sekcji VIP oraz samych piłkarzy. Oczom grupy ukazały się szatnie piłkarskie, wanny do masażu, koszulki noszone przez najlepszych polskich zawodników. Muzeum Stalowych Figur, Multimedialny Pokaz Fontann oraz Stacja Grawitacja- centrum trampolin oraz Centrum Nauki Kopernik, dodatkowo uatrakcyjniło wizytę młodzieży w Polsce, gdzie zabawy było co niemiara.

Pobyt wypełniły liczne spacery krajoznawcze, zajęcia sportowe oraz taneczne.

Zabaw integracyjnych oraz konkursów z nagrodami  nie było końca.

Całość została podsumowana spotkaniem ze Starostą Powiatu Otwockiego Panem Cezarym Łukaszewskim, który wspierał całe działanie od samego początku.

Dziękujemy młodzieży oraz ich opiekunom za mile spędzony wspólny czas. Liczymy na kolejne spotkania z tak wspaniałą atmosferą jaka utrzymywała się przez te 10 dni.
Przedsięwzięcie obóz historyczny „Warszawa pamięta o Powstańcach” zostało zorganizowane przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” przy współpracy z Powiatem Otwockim oraz współfinansowaniu ze środków w Kancelarii Senatu RP w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Aut. Dorota Niedźwiecka


LATO Z POLSKĄ - PRZEGLĄD WYDARZEŃ
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu
w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

STOWARZYSZENIE "WSPÓLNOTA POLSKA" - SYGNATARIUSZ KAMPANII SPOŁECZNEJ "JEST NA 60 MILIONÓW"
facebook