"Lato z Polską"
program dla dzieci i młodzieży
ze środowisk polskich i polonijnych
realizowany przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"


SIERPIEŃ 2018 Lato z Polską w Siedlcach Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"

Już po raz kolejny w ramach akcji „Lato z Polską”, dzięki przeznaczonym środkom finansowym przez Senat RP za pośrednictwem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska Oddział w Siedlcach” i współfinansowaniem przez Samorząd Miasta Siedlce mogliśmy gościć dzieci z Polskiej szkoły w Wołkowysku na Białorusi.

Kolonie trwały 2 tygodnie (13-26.08), z czego pierwszy tydzień uczestnicy spędzili w Internacie SOSzW im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach na ul. Gospodarczej, a drugi w Ośrodku Wypoczynkowym „Tęcza” w Jabłonowcu. Celem ich pobytu było poznanie historii Polski i Siedlec oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem polskim.

Realizacją założeń, a także prowadzeniem zajęć zajmowali się harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Organizowane były: wyjścia do muzeów, takich jak: Muzeum Regionalne w Siedlcach, czy Muzeum JPII w Siedlcach; lekcje języka polskiego i historii oraz zajęcia sportowe. Uczestnicy kolonii aktywnie spędzali czas na basenie, kręglach, rolkach czy w parku linowym.

Oprócz wyjazdu do Warszawy, podczas którego dzieci zwiedziły Stare Miasto, Zamek Królewski czy Centrum Nauki Kopernik. organizowane były wyjazdy do Żelazowej Woli , by zapoznać się z życiorysami wybitnych polskich postaci.

W czasie pobytu w ośrodku wypoczynkowym „TĘCZA” uczestnicy wyjeżdżali na wycieczki ,tj. do Kazimierza Dolnego ,Dęblina , Woli Okrzejskiej oraz przebywali w Farmie iluzji k/Trojanowa. W dniach 25 -26.08.2018r. uczestniczyli w I Międzynarodowym Polonijnym Festiwalu Biegowym w Pułtusku .Z Pułtuska udali się w drogę powrotną na Białoruś.

Uczestnikom kolonii pobyt bardzo się spodobał oraz wyrazili jednogłośną chęć powrotu do Polski.

Kierownik Kolonii: Agnieszka PiskorskaLATO Z POLSKĄ - ZESTAWIENIE DZIAŁAŃ
Przedsięwzięcie finansowane ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu
w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.