XIV ŚWIATOWE ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE

KRYNICA ZDRÓJ 2020

DRUGI DZIEŃ IGRZYSK - NARCIARSTWO BIEGOWE


Drugiego dnia zawodów zawody w narciarstwie biegowym odbyły się tradycyjnie w Centrum Sportów Zimowych Ptaszkowa (gmina Grybów). Zawodników w Ptaszkowej powitał Wójt gminy Grybów Jacek Migacz, Wicewójt Andrzej Poręba oraz Dyrektor COS Ptaszkowa Elwira Myśliwiec. Dziękując współorganizatorom Igrzysk Sebastian Jaworowski, członek Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” zaznaczył - „Jest to ogromna przyjemność i ogromna wdzięczność móc współpracować z takimi ludźmi. Czujemy się tutaj jak w domu, ale też takim domu bardzo profesjonalnie zarządzanym. Mimo obostrzeń i krótkiego czasu z takimi partnerami po prostu można zrobić wszystko. Zawodnicy przez cały rok czekają na te właśnie zawody”.

„Są to trasy do narciarstwa biegowego z najnowszą homologacją FIS-u, trasy trudne, wymagające od zawodników dużego profesjonalizmu” - powiedziała Marcelina Marcisz multimedalistka mistrzostw Polski w narciarstwie biegowym, która nagradzała zwycięzców podczas ceremonii medalowej.

W narciarstwie biegowym niepokonani prawie we wszystkich kategoriach wiekowych byli uczestnicy z Litwy. Przykładowo w biegu dziewcząt do lat 14 na 2 kilometry młode Polki z Litwy zdominowały całe podium: 1. miejsce – Milena Bernatowicz, 2. miejsce – Miła Sienkiewicz, 3. miejsce – Emilia Mincewicz. Natomiast rekordowy czas całych zawodów na 5-kilometrowej trasie biegowej uzyskał Marian Kaczanowski z Litwy z wynikiem 13 minut i 56 sekund, który wywalczył złoto w kategorii wiekowej 50+ dla mężczyzn.
ORGANIZATORZY XIV ŚWIATOWYCH ZIMOWYCH IGRZYSK POLONIJNYCH


Lokalni partnerzy sportowi:


Patronat medialnyProjekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrówfacebook