SWP

DRUGI DZIEŃ IGRZYSK

KLASYFIKACJA MEDALOWA PO PIERWSZYM DNIU ZAWODÓWUROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI UCZESTNIKÓW IGRZYSK
ORAZ ŚP. MARSZAŁKA MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGOPOCZĄTEK ZAWODÓW SPORTOWYCH

Pierwszy dzień zawodów zainaugurowała na stadionie w Redzie królowa dyscyplin - lekkoatletyka. Równocześnie rozgrywano badminton, szachy, bieg na 5 km, piłka ręczną, turniej piłki nożnej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego, tenis ziemny.

ZASŁYSZANE NA ARENACH POLONIJNYCH IGRZYSK

Pana Wojciecha Szurowskiego ze Szwecji spotkaliśmy na Stadionie Miejskim w Redzie podczas rozgrzewki przed konkursem oszczepników.

- Ta treningowa próba była całkiem przyzwoita. Dobrze ponad 35 metrów…

- Tak, ale sądzę że w konkursie trzeba będzie rzucić jeszcze dalej. Nie ukrywam, że chciałbym osiągnąć tu lepszy wynik, bo niejako kontynuuję tradycję rodzinną – oszczepem przed laty rzucał mój ojciec, ale – od razu uprzedzę pytanie – żadnych sekretów tej konkurencji mi nie „sprzedał”. Właściwie tylko podglądam w telewizji jaką technikę prezentują najlepsi w Europie czy świecie. Wiem już jak należy dobrze rzucać – to kwestia techniki. Ja niepotrzebnie przed rzutem zwalniam i rzucam „z biodra”, a to niezupełnie tak powinno wyglądać, ale…to można poprawić tylko regularnym treningiem, na który niestety ja nie mogę sobie pozwolić. Wiadomo – praca, inne obowiązki. Ale – spróbuję tutaj jeszcze swych sił również w pchnięciu kulą i rzucie ciężarkiem.

- Ale na igrzyskach nie jest Pan wcale debiutantem?

- Oczywiście. Po raz pierwszy startowałem chyba ponad 30 lat temu – to było w 1986 roku w Krakowie. Potem była spora przerwa, ale od Warszawy (2005) nie opuszczam już tych imprez i chętnie w kolejnych uczestniczę.

- A co sprawia, że tak chętnie Pan startuje?

- To przede wszystkim znakomita zabawa i okazja zarówno do spotkania wielu starych znajomych jak i do poznania kolejnych osób, którym – tak jak mnie – bliski jest sport i aktywny wypoczynek. Pewnie, że dobrze jest osiągnąć na zawodach satysfakcjonujący wynik, ale ważniejsze są nasze spotkania, rozmowy, znajomości, które często przeradzają się w wieloletnie przyjaźnie. To też wielki walor tych igrzysk.

Rozmawiał red. Henryk UrbaśZASŁYSZANE NA ARENACH POLONIJNYCH IGRZYSK

Pan Andrzej Janeczko reprezentuje na igrzyskach Polonię hiszpańską.

- Na Pana koszulce widnieje napis „Łączy nas Polska”…

- To hasło wydaje mi się oczywiste. Muszę od razu wyjaśnić, iż czasem wydaje się nam, że w nas, Polakach mieszkających poza ojczystym krajem, jest chyba nieco więcej prawdziwego patriotyzmu niż wśród rodaków mieszkających między Odrą a Bugiem. My jakoś chyba z większym zaangażowaniem podchodzimy do wszystkich świąt państwowych i rozmaitych rocznic, które staramy się możliwie najgodniej celebrować. Nie, wcale nie stawiam zarzutu Polakom mieszkającym w kraju, że tego nie czynią i nie doceniają, ale oni chyba mają do takich wydarzeń nieco większy dystans niż my. A więc warto aby owo „Łączy nas Polska” także oni głębiej wzięli sobie do serca, bo Polska na pewno na to zasługuje.

- Wiem, że nie po raz pierwszy bierze Pan udział w polonijnych igrzyskach.

- No, nie – to już moja c z t e r n a s t a taka impreza, a uczestniczę zarówno w letnich jak i zimowych jej edycjach. Dwa lata temu był Toruń, teraz Gdynia, do której zjechało ponad 1200 osób z całego świata – mamy więc tu prawdziwą „Wieżę Babel”.

- Czy na poprzednich igrzyskach sięgał Pan po jakieś znaczące sukcesy?

- Hmm, szczerze mówiąc byłem pionierem naszej hiszpańskiej ekipy. Na swoich pierwszych igrzyskach byłem sam, ale w kolejnych latach przyjeżdżało nas już więcej. Jestem prezesem Stowarzyszenia Polaków w Hiszpanii – „Domu Polskiego” i nasza reprezentacja stale się rozrastała. 0śmiu, dwunastu, szesnastu, dwa lata temu 34, a teraz jest nas 55! Nieźle, prawda?

Rozmawiał red. Henryk UrbaśZASŁYSZANE NA ARENACH POLONIJNYCH IGRZYSK

Pan Henryk Danusievicz jest prezesem Łotewskiego Polonijnego Klubu Olimpijskiego i od 30 lat należy do stałych bywalców zarówno Światowych Igrzysk Polonijnych jak i poprzedzających tę imprezę Polonijnych Sejmików Olimpijskich PKOl. Nie inaczej jest i tym razem.

- Pierwszy raz byliśmy tutaj w czasie, gdy Łotwa ledwie odzyskiwała niepodległość i od tego czasu staramy się zawsze co dwa lata gościć w Polsce na tych, tak ważnych dla nas wydarzeniach. Nigdy jednak nie mieliśmy tu zbyt licznej ekipy, bo w naszym kraju Polaków mieszka stosunkowo niewielu. W tym roku jest nas tylko osiemnaścioro, ale… zapowiadamy walkę o jak najlepsze wyniki. Liczymy przede wszystkim na drużynę siatkówki i kilku lekkoatletów. Ja sam zamierzam startować w biegach na 100 i 400 metrów, a ponadto w strzelectwie sportowym i w ringo, przy czym właśnie gra w ringo sprawia mi chyba najwięcej radości. Przecież to sport od początku do końca polski (jego twórcą był nieżyjący już Włodzimierz Strzyżewski – przyp. red.) i nawet czyniłem próby by szerzej rozpropagować go na Łotwie, ale jak dotąd brakowało mi trochę wsparcia z kraju… A przecież ringo to dobry sposób na rozruszanie się, zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, atrakcyjny także dla dzieci, do tego – niedrogi, bo nie wymaga specjalnych boisk – można uprawiać go dosłownie wszędzie i warto chyba jeszcze mocniej w całym świecie go upowszechnić.

- Ale pobyt w Gdyni zamierza Pan wykorzystać nie tylko na udział w zawodach sportowych…

- No tak – o sejmiku olimpijskim już wspomnieliśmy, ale ja mam w Trójmieście rodzinę – w sumie siedem osób, więc mam okazję odwiedzić bliskich, porozmawiać, a przy okazji coś ciekawego do obejrzenia w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie zawsze się też trafi.

- A jak ocenia Pan organizację igrzysk w Gdyni?

- Zdaję sobie doskonale sprawę, że to przedsięwzięcie ogromne, choćby z racji liczby uczestników, liczby dyscyplin i różnej ich lokalizacji, ale – właściwie nie ma powodu by do czegoś się przyczepić. Widać, że cały mechanizm organizacyjny się rozkręca – akademiki, w których mieszkamy są więcej niż przyzwoite, transport też funkcjonuje, a wszyscy zaangażowani w organizację imprezy starają się jak najlepiej wywiązać ze swych obowiązków, a przecież dla niektórych z nich to przedsięwzięcie o rozmiarach, z którymi wcześniej się nie spotykali.

Rozmawiał red. Henryk UrbaśZASŁYSZANE NA ARENACH POLONIJNYCH IGRZYSK

Krzysztof Zubała z Hamburga w Niemczech wziął udział w konkursie skoku wzwyż. Zaliczył wysokość 115 cm, ale trzy próby na 120 były już nieudane…

- Stać było mnie na pewno na wynik lepszy, ale nie udało się. Wcześniej grałem już w tenisa, ale pierwsza runda singla też nie była dla mnie udana, bo przegrałem, jednak – z naprawdę dobrym rywalem ze Stanów Zjednoczonych. Ale – spróbuję jeszcze swych sił w deblu (zagram w parze ze swym dzisiejszym pogromcą) i zapewne w grze mieszanej. Ponadto – znów będę skakać. Tym razem w dal…

- Z tego co słyszałem – w Niemczech mieszka Pan już 34 lata?

- Tak, ale na igrzyskach jestem już po raz trzeci i powiem Panu, że jestem urzeczony atmosferą tej imprezy. Przede wszystkim – spotkania z rodakami z innych państw, wspólna zabawa w sport, bo przecież nie o wyczyn tu chodzi. Ponadto – to znakomita okazja do poznania kraju. Skoro igrzyska wędrują po Polsce, to my z nimi, przy okazji odkrywając uroki kolejnych polskich miast i regionów. To ważne nie tylko dla nas, osób w sile wieku, ale dla najmłodszego pokolenia, które powinno lepiej poznać ojczyznę swych rodziców czy dziadków. Nie zapominajmy także o tym, że to sposobność by spotkać się z naszymi bliskimi wciąż mieszkającymi w kraju.

- Czy bezpośrednio po igrzyskach wraca Pan do Hamburga?

- Ależ skąd! Mam jeszcze jeden tydzień urlopu i dlatego zamierzam spędzić go w Polsce, nad polskim morzem, a dokładniej – w Międzyzdrojach.

- W takim razie – udanego wypoczynku po trudach sportowych zmagań…

Rozmawiał red. Henryk UrbaśZASŁYSZANE NA ARENACH POLONIJNYCH IGRZYSK

Pani Tatiana Markiel na igrzyska przyjechała z Grodna na Białorusi i zupełnie udanie zaprezentowała się z skoku w dal. Rozmawialiśmy z nią po efektownej próbie, w której zaliczyła 4,11 m.

- Z tego co słyszałem – w Niemczech mieszka Pan już 34 lata?

- Cieszę się z tego wyniku, bo dobrze trafiłam na belkę i uzyskałam przyzwoity wynik. Muszę jednak powiedzieć, że w tej konkurencji jestem niemal debiutantką, bo po raz ostatni skakałam w dal jeszcze w szkole, a dziś mam…32. Na polonijne igrzyska przyjeżdżam co dwa lata, począwszy od zawodów w Warszawie w roku 2005. Bywało, że przywoziłam z sobą córkę, która też próbowała swoich sił w rywalizacji z rówieśnikami. A ja? Już wywalczyłam tu dziś – oczywiście w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce w sprincie na 100 metrów, a w planach mam jeszcze udział w pchnięciu kulą i w turnieju siatkówki plażowej. Postaram się wypaść jak najlepiej.

- Trzymamy za słowo, powodzenia!

Rozmawiał red. Henryk UrbaśZASŁYSZANE NA ARENACH POLONIJNYCH IGRZYSK

Choć to nie korty Rolanda Garrosa, ani nie Wimbledon – na tenisowym obiekcie MOSiR w Redzie już pierwszego dnia turnieju oglądaliśmy niemało emocjonujących gier. W jednej z nich spotkali się Arnold Sikora z Czech i Julian Gaborek, reprezentujący Polonię austriacką. Górą był pan Arnold, który zwyciężył 6:3, 6:0. Jego rywal był wyraźnie niepocieszony…

- Chylę czoła przed Arnoldem, bo był dziś zdecydowanie lepszy, przede wszystkim szybszy. Nic dziwnego – przecież wcześniej już dzielnie walczył w badmintonie. Ja zaś na pewno za mało ostatnio trenowałem i mam spore braki w przygotowaniu – to na pewno nie była moja normalna forma. Przecież dwa lata temu zająłem w takim turnieju trzecie miejsce, a dziś - „dowodząc” teamem Polonii z Austrii – będę mógł poświęcić się innym dyscyplinom. Może w nich będzie lepiej.

- Ja z kolei muszę bardzo pochwalić Pana Juliana, bo okazał się rywalem wymagającym i choć to zwycięstwo wynikowo wygląda efektownie, wcale nie przyszło mi zbyt łatwo. Muszę dodać, że udział w igrzyskach rozpocząłem jeszcze w roku 1974 i wtedy uprawiałem, i to z powodzeniem, lekkoatletykę, ale po latach postanowiłem skoncentrować się na „spokojniejszych” sportach i stąd tenis i badminton.

Rozmawiał red. Henryk UrbaśPIERWSZA CEREMONIA MEDALOWA

Pierwszy dzień Igrzysk i są już pierwsi zwycięzcy. Ceremonia medalowa odbyła się na okręcie ORP Błyskawica zacumowanym w Gdyńskim porcie.

Przy udziale licznej widowni - sportowców i wczasowiczów (ponieważ uroczystość byłą doskonale widoczna z molo) marszałek Senatu RP Senat Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Karczewski, senator Artur Warzocha oraz prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" Dariusz Piotr Bonisławski wręczyli pierwsze medale.
Zdjęcia Agata Pawłowska © Polonijna Agencja InformacyjnaPROGRAM IGRZYSK7:30 – 22:00
REJESTRACJA UCZESTNIKÓW - BIURO IGRZYSK
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

17:30
Odjazdy autokarów spod hoteli na Ceremonię Otwarcia

19:00
CEREMONIA OTWARCA IGRZYSK
Uroczysta Ceremonia Otwarcia XIX Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych „Gdynia 2019”
Plac Apelowy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni
wjazd od ul. Grudzińskiego 1    ZOBACZ NA MAPIE

Ze względu na transmisję telewizyjną prosimy o przybycie do godz. 18:30.

W trakcie ceremonii otwarcia
KONCERT PECTUS ORAZ HALINA FRĄCKOWIAK

21:00
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego z przedstawicielami poszczególnych drużyn
Akademia Marynarki Wojennej, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE


7:30 – 21:00
BIURO IGRZYSK
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

od 7:30
Odjazdy autokarów na zawody (szczegółowy program transportu będzie podany w komunikatach każdego dnia zawodów)

12:00
UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI UCZESTNIKÓW IGRZYSK I ŚP. MARSZAŁKA MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO
Bazylika Mariacka, ul. Podkramarska 5, Gdańsk    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
BADMINTON
Akademia Marynarki Wojennej, Arena ACS, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
SZACHY
Akademia Marynarki Wojennej, Aula AMW, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
BIEG NA 5 km
Gdynia, Bulwar Nadmorski, Skwer Arki Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
PIŁKA RĘCZNA
Gdyńskie Centrum Sportu, Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. MARSZAŁKA MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO
Gdyńskie Centrum Sportu, Boisko GCS, ul. Olimpijska 5/9, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
LEKKOATLETYKA
Reda Stadion LA, ul. Łąkowa 52    ZOBACZ NA MAPIE

10:00 – Bieg 100 m Kobiet
10.00 – Skok wzwyż Mężczyzn
10.00 – Rzut ciężarkiem Mężczyzn
10:45 – Bieg 100 m Mężczyzn
11:00 – Rzut oszczepem Mężczyzn
11:15 – Pchnięcie kulą Kobiet
11:30 – Skok w dal Kobiet
11:40 – Bieg 1000 m Kobiet
12:10 – Bieg 1000 m Mężczyzn
12:30 – Piłka palantowa dzieci – rocznik 2005 i młodsi
13:00 – Sztafeta 4 x 100 m Kobiet
13:30 – Sztafeta 4 x 100 m Mężczyzn

9:00 – 16:00
TENIS ZIEMNY
Reda Stadion Korty ul. Łąkowa 52    ZOBACZ NA MAPIE

19:00
CEREMONIA MEDALOWA
ORP Błyskawica, al. Jana Pawła II 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

19:00
INAUGURACJA WIOSKI IGRZYSK
Koncert Piosenki z Kapelusza – Agnieszka Babicz
al. Jana Pawła II 13, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
WERNISAŻ WYSTAWY POŚWIĘCONEJ IRENIE SZEWIŃSKIEJ
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
Odprawa kierowników ekip startujących dnia następnego
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE


7:30 – 21:00
BIURO IGRZYSK
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

od 7:30
Odjazdy autokarów na zawody (szczegółowy program transportu będzie podany w komunikatach każdego dnia zawodów)

9:00 – 16:00
KOSZYKÓWKA
Akademickie Centrum Sportowe, Akademia Marynarki Wojennej, ul. Śmidowicza 69, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
BRYDŻ
Akademickie Centrum Sportowe, Aula im. Zygmunta Augusta, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
SIATKÓWKA PLAŻOWA
Plaża Orłowo wejście nr. 18, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
PIŁKA RĘCZNA
Gdyńskie Centrum Sportu, Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
STRZELECTWO
Gdyńskie Centrum Sportu, Hala LA, ul. Olimpijska 5/9, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. MARSZAŁKA MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO
Gdyńskie Centrum Sportu, Boisko GCS, ul. Olimpijska 5/9, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TENIS ZIEMNY
Reda, Korty ul. Łąkowa 52    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
LEKKOATLETYKA
Reda, Stadion LA ul. Łąkowa 52    ZOBACZ NA MAPIE

10:00 – Bieg 400 m Kobiet
10:00 – Skok wzwyż Kobiet
10:00 – Rzut ciężarkiem Kobiet
10:45 – Bieg 400 m Mężczyzn
11:00 – Skok w dal Mężczyzn
11:30 – Bieg 3000 m Kobiet
12:00 – Pchnięcie kulą Mężczyzn
12:00 – Rzut oszczepem Kobiet
12:00 – Bieg 3000 m Mężczyzn
13:00 – Rzut oszczepem dla dzieci – rocznik 2005 i młodsi

19:00
CEREMONIA MEDALOWA
ORP Błyskawica, al. Jana Pawła II 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

19:00
Wioska Igrzysk - Dyskoteka
al. Jana Pawła II 13, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
Odprawa kierowników ekip startujących dnia następnego
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
Promocja książki Ptaki Oceanów autorstwa Romana Paszke
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE


7:30 – 21:00
BIURO IGRZYSK
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

od 7:30
Odjazdy autokarów na zawody (szczegółowy program transportu będzie podany w komunikatach każdego dnia zawodów)

9:00 – 16:00
KOSZYKÓWKA
Akademickie Centrum Sportowe, Arena ACS, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
ERGOMETRY
Akademickie Centrum Sportowe, Hala główna ACS, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
BRYDŻ
Akademickie Centrum Sportowe, Aula Akademii Marynarki Wojennej, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
RINGO
Boisko Komendy Portu Wojennego, ul. Rondo Bitwy Pod Oliwą 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
SIATKÓWKA PLAŻOWA
Plaża Orłowo wejście nr. 18, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
FUTSAL
Gdyńskie Centrum Sportu, Arena GCS, ul. Kazimierza Górskiego 8, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
STRZELECTWO
Gdyńskie Centrum Sportu, Hala LA ul. Olimpijska 5/9, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. MARSZAŁKA MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO
Gdyńskie Centrum Sportu, Boisko GCS, ul. Olimpijska 5/9, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TENIS ZIEMNY
Reda, Korty ul. Łąkowa 52    ZOBACZ NA MAPIE

19:00
CEREMONIA MEDALOWA
ORP Błyskawica, Gdynia, al. Jana Pawła II 1    ZOBACZ NA MAPIE

19:00
Wioska Igrzysk - Karaoke
al. Jana Pawła II 13, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
SEJMIK ABSOLWENTÓW I SYMPATYKÓW AWF
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
Odprawa kierowników ekip startujących dnia następnego
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE


7:30 – 21:00
BIURO IGRZYSK
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

od 7:30
Odjazdy autokarów na zawody (szczegółowy program transportu będzie podany w komunikatach każdego dnia zawodów)

9:00 – 16:00
PIŁKA SIATKOWA
Gdynia V LO im. płk. S. Dąbka, ul. Arendta Dickmana 14    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TENIS STOŁOWY
Akademickie Centrum Sportowe, Arena ACS, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
SIATKÓWKA PLAŻOWA
Plaża Orłowo wejście nr. 18, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
FUTSAL
Gdyńskie Centrum Sportu, Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. MARSZAŁKA MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO
Gdyńskie Centrum Sportu, NSR GCS, ul. Kazimierza Górskiego 10, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
KOLARSTWO MTB
Rumia, Lasy Janowo ul. Jana III Sobieskiego 84a    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
PŁYWANIE
Akademickie Centrum Sportowe, Pływalnia ACS, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

Kobiety i Mężczyźni :
        50m stylem dowolnym;
        100m stylem klasycznym
        50m stylem motylkowym
        100m stylem grzbietowym;
        sztafeta 4x50 stylem dowolnym

19:00
CEREMONIA MEDALOWA
ORP Błyskawica, al. Jana Pawła II 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

19:00
WIECZÓR INTEGRACYJNY POLONIA DLA ORGANIZATORÓW Wioska Igrzysk
al. Jana Pawła II 13, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
Odprawa kierowników ekip startujących dnia następnego
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE


7:30 – 21:00
BIURO IGRZYSK
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

od 7:30
Odjazdy autokarów na zawody (szczegółowy program transportu będzie podany w komunikatach każdego dnia zawodów)

13:00
POKAZ FILMU – AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ "WIERNIE CIEBIE BĘDZIEM STRZEC…”
Zawiszy Czarnego 1B, 81-374 Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
PIŁKA SIATKOWA
V LO im. płk. S. Dąbka, ul. Arendta Dickmana 14, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TENIS STOŁOWY
Akademickie Centrum Sportowe, Arena ACS, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
NORDIC WALKINK
Gdynia, Bulwar Nadmorski, Skwer Arki Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. MARSZAŁKA MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO
Gdyńskie Centrum Sportu, NSR GCS ul. Kazimierza Górskiego 10, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
GOLF
Tokary Golf Club, ul. Przodkowska 63, Tokary    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
PŁYWANIE
Akademickie Centrum Sportowe, Pływalnia ACS, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

Kobiety i Mężczyźni :
        50m stylem klasycznym;
        100m stylem dowolnym;
        50m stylem grzbietowym;
        sztafeta 4x50m stylem zmiennym

19:00
CEREMONIA MEDALOWA
ORP Błyskawica, al. Jana Pawła II 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

19:00
WIECZÓR WSPOMNIEŃ O IRENIE SZEWIŃSKIEJ ORAZ SPOTKANIE Z OLIMPIJCZYKAMI
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
Wioska Igrzysk
al. Jana Pawła II 13, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE


7:30 – 21:00
BIURO IGRZYSK
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

od 7:30
Odjazdy autokarów na zawody (szczegółowy program transportu będzie podany w komunikatach każdego dnia zawodów)

9:00 – 16:00
FESTYN DZIECIĘCY
Gdyńskie Centrum Sportu, Boisko, ul. Olimpijska 5/9, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TURNIEJ RODZINNY
Gdyńskie Centrum Sportu, Boisko, ul. Olimpijska 5/9, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. MARSZAŁKA MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO
Gdyńskie Centrum Sportu, NSR GCS ul. Kazimierza Górskiego 10, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
ZAKOŃCZENIE IGRZYSK, DEKORACJE ZWYCIEZCÓW TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ
Gdyńskie Centrum Sportu, NSR GCS ul. Kazimierza Górskiego 10, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

19:00
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
POKAZ FILMU „SPORT NA ZAOLZIU”

Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
Wioska Igrzysk
al. Jana Pawła II 13, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE


od 7:30
WYJAZD UCZESTNIKÓWPATRONAT HONOROWY
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

ANDRZEJA DUDY


KOMITET HONOROWY


Stanisław Karczewski – Marszałek Senatu RP

Witold Bańka – Minister Sportu i Turystyki

Mariusz Błaszczak – Minister Obrony Narodowej

Marek Gróbarczyk– Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski

Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego

Wojciech Szczurek – Prezydent Miasta Gdyni

Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht – Rektor Komendant Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

Prof. dr hab. Janusz Zarębski – Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Prof. dr hab. Waldemar Moska – Rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

Bp Wiesław Lechowicz – Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Teresa Berezowski – Przewodnicząca Rady Polonii Świata

Tadeusz Adam Pilat – Prezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych

ORGANIZATOR
Mecenas IgrzyskPARTNERZY STRATEGICZNIPARTNER GŁÓWNY


PARTNER HONOROWY

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak


PARTNER
ORGANIZACJE PARTNERSKIEPARTNERZY MEDIALNI
facebook