60milionow


JEST NAS 60 MILIONÓW

Celem kampanii jest poszerzenie wiedzy o Polonii i Polakach z zagranicy w kraju oraz wiedzy o Polsce w środowiskach polonijnych, ale przede wszystkim budowanie świadomości globalnej wspólnoty Polaków.


WIADOMOŚCI O POLONII O POLAKACH W KRAJU I ZA GRANICĄ

PORTAL PROWADZONY PRZEZ POLONIJNĄ AGENCJĘ INFORMACYJNĄ   Etiopia
2019-12-17 Ambasada świętuje rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Ambasada RP w Addis Abebie

Spotkanie miejscowej Polonii z okazji Święta Niepodległości Polski odbyło się 12 listopada 2019 r. w rezydencji Ambasadora RP w Addis Abebie.

Wśród gości byli m.in. misjonarze, Polacy pracujący w instytucjach międzynarodowych oraz przedstawiciele polskiej wspólnoty, mieszkający tu od dekad. Przywitał ich gospodarz uroczystości, Ambasador Aleksander Kropiwnicki oraz Konsul RP Piotr Kruze.

„Świętując rocznicę odzyskania niepodległości, pamiętam o innej rocznicy. Serdecznie gratuluję państwu Barbarze i Worku Goshu, którzy w tym roku obchodzą 50. rocznicę ślubu” – powiedział Ambasador. Małżeństwo Goshu to uznani plastycy, którzy poznali się na studiach w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a od kilku dekad mieszkają i tworzą w Addis Abebie.
PODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.


facebook