60milionow


JEST NAS 60 MILIONÓW

Celem kampanii jest poszerzenie wiedzy o Polonii i Polakach z zagranicy w kraju oraz wiedzy o Polsce w środowiskach polonijnych, ale przede wszystkim budowanie świadomości globalnej wspólnoty Polaków.


WIADOMOŚCI O POLONII O POLAKACH W KRAJU I ZA GRANICĄ

PORTAL PROWADZONY PRZEZ POLONIJNĄ AGENCJĘ INFORMACYJNĄ   Polska
2019-11-30 Opolska akcja świątecznej pomocy dla Polaków na Wschodzie Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"

Ruszyła akcja świątecznej pomocy dla Polaków na Wschodzie. Na opolszczyźnie odpowiadają za nią wolontariusze Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska".

Zbierane są dary dla ludzi starszych, bo jak mówi Halina Nabrdalik, prezes Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia, im jest najciężej w krajach postsowieckich.

W akcję włączyło się Radio Opole - promuje wydarzenie oraz własnym samochodem zawiezie dary na Litwę i Ukrainę.

- Nie wymyślamy i nie wydziwiamy, co do produktów. - mówi Halina Nabrdalik - Potrzebne są artykuły trwałe, typu mąka, kasza, ryż, makarony czy olej. Oczywiście byłoby miło, gdyby ktoś przekazał słodycze, bo one zawsze mogą nieco osłodzić czas świąteczny. Jeśli powiedzieć o odzieży, naprawdę skupiamy się na ubraniach zimowych. Z pewnością przyda się ciepła kurtka czy sweter, bo często ci ludzie są biedni i nie mają tych rzeczy w odpowiednim stanie. Przydadzą się również środki czystości.
Halina Nabrdalik dla Radia Opole


Zbiórka trwa do 20 grudnia. Przed świętami pomoc dotrze do rodaków na Litwie, a na początku stycznia potrzebne produkty wyjadą na Ukrainę.


PODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.


facebook