60milionow


JEST NAS 60 MILIONÓW

Celem kampanii jest poszerzenie wiedzy o Polonii i Polakach z zagranicy w kraju oraz wiedzy o Polsce w środowiskach polonijnych, ale przede wszystkim budowanie świadomości globalnej wspólnoty Polaków.


WIADOMOŚCI O POLONII O POLAKACH W KRAJU I ZA GRANICĄ

PORTAL PROWADZONY PRZEZ POLONIJNĄ AGENCJĘ INFORMACYJNĄ   Stany Zjednoczone Ameryki
2019-11-28 Happy Thanksgiving - Szczęśliwego Święta Dziękczynienia The Polish & Slavic Center (PSC)

Święto Dziękczynienia w Ameryce to jak Wigilia w Polsce, które niezmiennie od 1863 roku obchodzone jest w 4-ty czwartek listopada w całej Ameryce. Jest to dzień wdzięczności za rodzinę, przyjaciół, dobre jedzenie i wszystkie dobre rzeczy w naszym życiu.

Thanksgiving obchodzone jest na pamiątkę wspólnego świętowania zbiorów pierwszych osadników wraz z rdzennymi Amerykanami. W tym dniu rodziny i przyjaciele zasiadają wspólnie do stołu bez względu na poglądy czy wyznanie i spożywają tradycyjny obiad. Na stole muszą być obowiązkowe potrawy: pieczony indyk z żurawinami, słodkie ziemniaki, kukurydza gotowana oraz ciasto dyniowe na deser.

Co roku z tej właśnie okazji w Centrum Seniora "Krakus" odbywa się Loteria "Turkey give away" dzięki uprzejmości Council Stephen Levin. Nasi seniorzy biorą udział w losowaniu świątecznego indyka oraz torby z rożnymi dodatkami do obiadu.

Jest to wydarzenie które zawsze budzi wiele emocji i odbywa się w radosnej atmosferze. Każdy ze zwycięzców oprócz nagrody otrzymywał tradycyjny okrzyk Indyka, Gobble!!! Gobble!!! Gobble!!! w wykonaniu seniorów, co w wolnym tłumaczeniu oznacza "HAPPY THANKSGIVING" czego wszystkim czytelnikom życzy Centrum Polsko Słowiańskie wraz z Klubem Seniora "Krakus"


The Polish & Slavic Center (PSC)PODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.


facebook